نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ سپاهان شهر

نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ سپاهان شهر تعمیرات انواع یخچال و لباسشویی 100% در منزل شما و با قطعات اصلی وبدون تعطیلی تعمیر انواع مارک ها انجام می شود .

با سابقه کاری 22 ساله

تماس با متخصص را تجربه کنید

کلیه تعمیرات تخصصی و با قطعات اورجینال می باشد.

تعمیرات در منزل
تعمیرات در منزل

تعمیرات 100% در منزل

تعمیرات برد یخچال در محل

آیا به دنبال تکنسین یخچال برای تعمیر یخچال یا لباسشویی خود هستید؟ما کارشناسان خبره داریمبه محض بروز خرابی در یخچال باید با تعمیرگاه یخچال ما تماس بگیرید تا پس از بررسی خرابی و شناسایی علل و راه حل های آن،تکنسین یخچال متخصص در کنترل ایرادات یخچال و حل آنها را به صورت ایده آل و با کیفیت به شما اعزام کند.

برای رسیدن به یک نتیجه ایده آل و مشخصه این شرکت سرعت بالای خود در ارسال تکنسین به شما پس از برقراری ارتباط مستقیم است و تکنسین یخچال ما با بررسی خرابی یخچال، قیمت مناسب را تعیین می کند، سپس خرابی را تعمیر و قطعات آسیب دیده را تعویض می کند.

در صورت وجود، برای حل مشکل، از جمله لوله های فریون، فن، کمپرسور یا اواپراتور باشد.سامسونگ …………….می توانید با ما تماس بگیرید.


سامسونگ
سامسونگ

خدماتی که فوری تعمیر انجام می دهد :

1 – نصب و تعمیر انواع ساید بای ساید

2 – نصب و تعمیر انواع یخچال فریزر

3 – نصب و تعمیر انواع لباسشویی

4 – تعمیرات تخصصی و خدمات مجاز می باشد .

5 – شارژ گاز و تعویض موتور

6 – تعویض فن

7 – تعویض ترموستات و ….

8 – تعمیر انواع لباسشویی

9 – تعمیر انواع برد

برای دانستن ارورهای یخچال سامسونگ اینجا کلیک کنید .

برای دانستن نگهداری یخچال اینجا کلیک کنید .

برای دانستن رفع برفک یخچال اینجا کلیک کنید .

اگر موفق به رفع عیب یخچال خود نشدید حتما با ما تماس بگیرید.

تعمیر یخچال

اکثر مشتریان به دنبال راه حلی برای مشکل کارکرد مداوم موتور یخچال بدون توقف هستند که علاوه بر بالا بودن قبض برق باعث آسیب به موتور و از کار افتادن یخچال می شود که در پاسخ به سوال یکی از تکنسین ها، وی پاسخ داد: ما می گوییم:علت کارکرد موتور یخچال به این صورت تجمع گرد و غبار روی کویل های کندانسور است که مانع کارکرد صحیح آن می شود بنابراین کویل های کندانسور باید به خوبی تمیز شوند یا با برس خشن و یا با جاروبرقی.همچنین ممکن است درجه خنک کننده بسیار بالا باشد، بنابراین دما باید به سرعت چک شود و فقط در درجه ای بین 2: 5 درجه سانتیگراد تنظیم شود.سامسونگ 

موتور یخچال
موتور یخچال

چطور متوجه شویم که  موتور یا کمپرسور یخچال سوخته است :

1 – داغ شدن کمپرسور یخچال فریزر

یکی از مهم ترین علائم سوختن کمپرسور یخچال فریزر، داغ شدن کمپرسور دستگاه می باشد. به عبارتی در صورتی که کمپرسور نیم سوز شده باشد و یا توان کافی برای به چرخش در آوردن گاز مبرد در مدار را نداشته باشد، نمی تواند سرمای کافی در یخچال فریزر ایجاد کند.سامسونگ

از این جهت دستور قطع کار کردن برای کمپرسور از سمت برد فرمان صادر نمی گردد، و کمپرسور بیش از حد معمول کار می کند و در نتیجه داغ می شود و گرمای نا متعارف ایجاد می کند. پس می توانیم گرم شدن بیش از حد کمپرسور را یکی از علائم سوختن آن بدانیم.

2 – عدم وجود صدای کار کرد یخچال

یکی دیگر از علائم و نشانه های سوختن کمپرسور عدم شنیدن صدای یخچال می باشد. به عبارتی شما روزانه یک صدای ضعیفی مثل صدای وز وز از یخچال می شنوید، این صدا به این معناست که موتور یخچال شما در حال کار کردن می باشد.

اما اگر این صدا را برای مدتی نشنوید، ممکن است کمپرسور یخچال فریزر شما خراب شده باشد. همچنین اگر صدای بلند یا به عبارتی یک صدای تند و تیز می شنوید، اما مواد غذایی موجود در یخچال فریزر شما گرم شده است، ممکن است کمپرسور شما به طور نا صحیح کار کند.

یا این که ممکن است این سر و صدا ها از قسمت های دیگری باشند، که به هر حال نیاز به بررسی دارد.سامسونگ

3 – داغ شدن محیط داخل یخچال

یکی دیگر از علائم و نشانه های مهم سوختن کمپرسور یخچال فریزر، گرم شدن محیط داخل یخچال می باشد. به عبارتی در صورتی که کمپرسور بسوزد، یخچال دیگر خنک نمی شود. شما می توانید این گرم شدن دمای داخل یخچال را از روی شل شدن مواد غذایی منجمد شده ی درون یخچال فریزر متوجه شوید. در چنین وضعیتی برای جلوگیری از فساد مواد غذایی، بهتر است تا هر چه زودتر اقدام به تعمیر دستگاه کنید.سامسونگ

4 – سر و صدای زیاد هنگام روشن بودن یخچال

در صورتی که کمپرسور دچار مشکل شود، ممکن است سر و صدای زیادی با خود به همراه داشته باشد. به عبارتی سر و صدای بیش از حد می تواند یکی از علائم خرابی کمپرسور باشد. در صورتی که کمپرسور نتواند به درجه حرارت تعیین شده توسط ترموستات برسد، کمپرسور هوا خاموش نمی شود و این منجر به فرسودگی موتور و ایجاد سر و صدای بلند می شود.

از آن جایی که یک کمپرسور به طور مداوم در حال کار کردن است، بنابراین فشار زیادی روی فن وارد می کند و باعث می شود تا فن به سر و صدا کردن بیوفتد. همچنین ممکن است سر و صدا بخاطر جمع شدن گرد و خاک در داخل کمپرسور هوا ایجاد شده باشد، در نتیجه باید کمپرسور تمیز شود تا مشکل بر طرف شود.سامسونگ

5 – وجود بوی سوختگی از یخچال فریزر

در صورتی که یاتاقان ها، پیستون ها و رینگ ها نتوانند عملکرد صحیح خودشان را داشته باشند، سر و صدای غیر عادی ایجاد می کنند که به طبع آن باعث می شوند که گرمای غیر عادی نیز ایجاد کنند. در نتیجه بوی روغن یا بوی سوختگی سیم ها با مشام می رسد که تمام این موارد نشانه های سوختگی کمپرسور می باشد.سامسونگ

مواردی که باعث سوختن کمپرسور یخچال می شوند :

1 -خرابی و کثیفی کندانسور

یخچال فریزر برای خنک کردن و دفع گرمای درون دستگاه، از کندانسور استفاده می کند. در واقع کندانسور، همان کویل یا سیم پیچ های پشت یخچال می باشد، که گرمای درون یخچال را دفع می کند. بنابراین یکی از مهم ترین قسمت هایی که شما باید آن را بررسی کنید، کندانسور یا سیم پیچ های پشت یخچال می باشد.

به عبارتی باید سیم پیچ های کندانسور را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آن ها توسط گرد و غبار پوشانده نشده باشند و باید فاصله ی مناسبی از دیوار داشته باشند تا بتوانند گرما را به خوبی دفع کنند. در غیر این صورت ممکن است گرمایی که باید از طریق این سیم پیچ ها خارج شود، به درستی خارج نشود و از بین نرود سامسونگ

و در نتیجه باعث گرم شدن کمپرسور گردد. در نهایت باعث سوختن کمپرسور یخچال گردد. در رابطه با کثیفی کندانسور باید بگوییم که بهتر است هر چند وقت یکبار گرد و خاک های روی سیم پیج های پشت یخچال را تمیز کنید تا یخچال دارای عملکرد مطلوبی باشد.

2 – مشکلات مربوط به فن خنک کننده

یخچال فریزر برای خنک کردن کمپرسور، از فن خنک کننده استفاده می کند. فن خنک کننده یخچال فریزر بخش مهمی از دستگاه می باشد که وظیفه دارد تا دستگاه را خنک کند. همچنین فن خنک کننده یخچال فریزر به جلوگیری از گرم شدن دستگاه نیز کمک می کند.

اما موتور فن خنک کننده، ممکن است خراب شود. بنابراین باید بررسی کنید تا مطمئن شوید که فن هنوز در حال چرخش است یا خیر. زیرا نچرخیدن فن خنک کننده یکی دیگر از دلایل گرم شدن کمپرسور و در نتیجه سوختن آن می باشد.سامسونگ

موتور فن بخش مکانیکی دستگاه است که با بالا رفتن عمر یخچال، به واسطه ی سال ها استفاده، ممکن است خراب شود. همچنین ممکن است گرد و خاک روی یاتاقان موتور فن جمع شود و در نتیجه مانع از کار موتور شود. در این صورت باید موتور فن یخچال را تعویض کنید تا از سوختن موتور یخچال جلوگیری شود.

3 – استهلاک و کار کردن بیش از حد دستگاه

به طور کلی برای هر قطعه ی فنی، عمر مفیدی از جانب کارخانه سازنده در نظر گرفته شده است. عمر مفید کمپرسور های یخچال بستگی به توانایی و طراحی و شرایط استفاده، چیزی در حدود ۸ تا ۱۲ سال است.

می توان انتظار داشت که، پس از گذشت این مدت، کمپرسور یخچال به علت استهلاک مکانیکی ایجاد شده در پیستون ها و سیلندر ها، عملکرد و راندمان اولیه را نداشته باشد. که این امر خود باعث کار کردن بیش از پیش کمپرسور برای ایجاد سرمای مناسب در یخچال فریزر، می گردد.

پس ما با یک سیکل معیوب، رو به رو خواهیم بود. که در آن کمپرسور مستهلک راندمان اولیه را ندارد و همچنین علی رغم فرسودگی باید بیش از حد معمول کار کند. که این روند در نهایت منجربه خرابی و سوختن کمپرسور می گردد.

4 – نوسانات برق

همچنین نوسانات برق نیز می تواند یکی دیگر از علل سوختن کمپرسور باشد. به عبارتی هر تنش در سیستم الکترونیک دستگاه، می تواند منجربه آسیب رسیدن به قطعات برقی از جمله برد، سنسور ها و یا کمپرسور دستگاه باشد.

در مورد کمپرسور، افزایش ولتاژ ناگهانی و یا قطع و وصل های بسیار سریع می تواند باعث آسیب دیدن و سوختن سیم پیچ های کمپرسور و یا اصطلاحا دو فاز شدن کمپرسور گردد.

5 – خرابی ترموستات

کمپرسور، مهم ترین بخش برای خنک کردن یخچال است و عملکرد صحیح این بخش بسیار ضروری می باشد. کمپرسور یخچال می تواند بخاطر تنظیم نبودن ترموستات دستگاه گرم شود و در نتیجه سخت کار کند. بنابراین باید ترموستات را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در دمای مناسبی تنظیم شده باشد. در صورتی که ترموستات خراب باشد، باید آن را تعویض کنید.

6 – کمبود گاز مبرد

یکی از مواردی که میتواند باعث سوختن کمپرسور یخچال فریزر شود، نشتی گاز مبرد می باشد. به عبارتی وجود نشتی گاز مبرد در سیستم، که می تواند در اثر پوسیدگی لوله ها بخاطر کارکردن زیاد ایجاد شده باشد، می تواند سوراخ هایی را ایجاد کند  که در نتیجه ی این سوراخ ها باعث می شود که به مرور زمان گاز مبرد نشت کند و گاز در سیستم کم شود.

در نتیجه سرمای کافی ایجاد نمی شود و کمپرسور مجبور است تا بیشتر کار کند. کار کردن زیاد باعث استهلاک و داغ شدن موتور می شود و می تواند به کمپرسور آسیب برساند و باعث سوختن آن شود. بنابراین باید سطح مبرد را نیز بررسی کنید، که البته این مورد بهتر است که توسط تکنسین متخصص بررسی شود.

7 – خرابی برد

خرابی برد الکترونیکی دستگاه نیز می تواند باعث سوختن کمپرسور شود. به عبارتی، به هر علتی اگر برد دستگاه خراب باشد و دستور قطع کردن را صادر نکند، کمپرسور بیش از حد کار کند یا نوسانات برقی بندازد یا… ، باعث می شود تا کمپرسور بسوزد.

یکی از نشانه های زیاد کار کردن کمپرسور، وجود سرمای زیاد می باشد. در نتیجه بخاطر این زیاد کار کردن کمپرسور، ممکن است کمپرسور بسوزد. بنابراین مشکل برد باید هرچه سریع تر پیگیری و رفع گردد.

8 – خرابی رله کمپرسور

به عبارتی کپرسور یخچال فریر، مبرد را فشره می کند و آن را به مایع تبدیل می کند و باعث گرم شدن آن می شود. مبرد از طریق سیم پیچ های کندانسور در پشت یخچال، گرما را دفع می کند و سپس مبرد را از طریق یک محفظه ی انبساط در جایی که به سرعت تبخیر می شود پمپ می کند و در نتیجه باعث سرد شدن فضای یخچال می شود.

بنابراین کمپرسور به صورت تمام وقت کار نمی کند، بلکه هر وقت که این چرخه ی خنک کننده شروع به کار می کند رله کمپرسور به کمک می آید. بنابراین در صورتی که رله کمپرسور خراب باشد، باید آن را تعویض کنید. زیرا ممکن است باعث سوختن کمپرسور شود.

برای جلوگیری از سوختن موتور یا کمپرسور یخچال چه کنیم ؟

برای جلوگیری از سوختن موتور یا کمپرسور یخچال فریزر، بهتر است تا نسبت به گرم شدن ناگهانی یخچال فریزر، و عدم وجود سر و صدای یخچال یا وجود صدای های غیر عادی یخچال بی تفاوت نباشیم و در صورت وجود چنین مشکلاتی موضوع را جدی بگیریم و به فکر بررسی و تعمیر آن باشیم.

همچنین یکی از موارد ساده ای که شما می توانید آن را رعایت کنید، پاک کردن کویل ها یا همان سیم پیچ های پشت یخچال فریزر می باشد. این کار باعث می شود تا گرمای یخچال به راحتی دفع شود و به کمپرسور یخچال فشار وارد نشود.

تعمیرگاه یخچال

ما در کارگاه تعمیر یخچال از این جهت متمایز هستیم که در نگهداری یخچال و فریزر از بهترین تجهیزات و دستگاه ها استفاده می کنیم چرا که لازم است در هنگام نگهداری از این یخچال ها تجهیزات خوبی داشته باشیمتا تکنسین بتواند در اسرع وقت لوله ها و ترموستات ها را خارج کند. تا حد امکان و از جمله این تجهیزات:

  1. پیچ گوشتی ها: پیچ گوشتی هایی در اندازه ها و شکل های مختلف برای بازکردن پیچ ها هستند، همچنین یک پیچ گوشتی Y شکل با اندازه های (8 – 10 – 12) میلی متر وجود دارد.
  2. پیچ گوشتی بزرگ: بزرگترین نوع پیچ گوشتی است که برای بازکردن پیچ لوله های آب مرتبط با پمپ موتور آب استفاده می شود.
  3. برس سیمی: معمولاً برای تمیز کردن قسمت های داخلی که نیاز به تمیز کردن دارند استفاده می شود.

لحیم کاری قطره چکان: تکنسین از آن برای برداشتن بردهای الکترونیکی که نیاز به تعویض دارند استفاده می کند.سامسونگ 

تکنسین تعمیر یخچال در سپاهان شهر

تعمیر یخچال یکی از مهم ترین موانعی است که ممکن است یک خانم خانه دار با آن مواجه شود، چرا که یخچال نقش مهم و حیاتی در زندگی هر فرد ایفا می کند، بنابراین نمی توان آن را در بین وسایل برقی داخل خانه نادیده گرفت و بر لزوم پرداخت هزینه ها تاکید کرد.

توجه به آن و کار بر روی نگهداری دوره ای آن و تعمیر آن در مواقعی که دچار ایرادات مختلف از جمله خرابی قطعات یدکی یا خنک کننده نامناسب به دلیل نبود گاز فریون در آن می شود.سامسونگ 

یخچال های سامسونگ می توانند در آشپزخانه بسیار مفید باشند. سامسونگ طیف گسترده‌ای از مدل‌ها و اندازه‌ها را ارائه می‌دهد، بنابراین باید مدلی را پیدا کنید که کاملاً مطابق با نیازهای شما باشد. ممکن است آن را ندانید، اما سامسونگ تعمیرکاران خود را دارد که به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته، خدمات لوازم خانگی سامسونگ را در سپاهان شهر ارائه می‌کنند.

اگر برای هر نوع مشکل یخچال سامسونگ به کمک نیاز دارید، دریغ نکنید با تعمیرگاه لوازم خانگی فوری تعمیر تماس بگیرید.

چطور متوجه شویم که گاز یخچال ما تمام شده است ؟

باید بدانید که گاز یخچال تمام نمی‌شود بلکه به دلایل مختلف کم می‌شود.سیکل گردش گاز مبرد در یخچال یک سیکل بسته و پلمپ می‌باشد که در صورت وجود نشتی میتواند در مدت زمان چندین ماه تا چند هفته خالی شود.
خالی یا کم شدن گاز این وسیله برقی علائمی دارد که در صورت مشاهده باید جهت انجام شارژ گاز اقدام نمایید.

البته باید بدانید وجود این علائم میتواند نشانه مشکل دیگری باشد که برای تشخیص آن باید از متخصص کمک بگیرید.

۱- کم شدن سرمای یخچال فریزر

اگر کمپرسور یخچال فریزر شما تمام مدت کار می‌کند ولی یخچال فریزر گرم شده احتمال دارد به دلیل نشت گاز و خالی شدن آن باشد. البته گرم شدن یخچال میتواند دلایل دیگری نیز داشته باشد. که تشخیص این امر با مراجعه و بررسی تکنسین متخصص امکان پذیر است.

 ۲- سرد شدن کندانسور

همانطور که گفته شد گاز مبرد در قسمت کندانسور گرمای خود را از دست می‌دهد پس کویل‌های کندانسور باید گرم باشند.

اگر به کویل‌های کندانسور پشت یخچال دسترسی دارید می‌توانید با دست آن را بررسی کنید اگر متوجه شدید کندانسور سرد است احتمالا گاز خالی شده است.

۳- استشمام بوی نامعمول و نامطبوع

هرچند گاز این دستگاه بی بو است ولی برای اینکه متوجه نشت آن شویم, بوی خاصی به آن اضافه می‌کنند. اگر متوجه بویی نامطبوع از یخچال سامسونگ شدید یعنی گاز یخچال نشت پیدا کرده و باید برای برطرف کردن مشکل اقدام کنید.

۴- کارکردن دائم کمپرسور

اگر کمپرسور دائم کار می‌کند به این معنی‌ست که نمیتواند دمای یخچال را به دمای مورد نظر برساند. کارکرد دائم موتور یخچال نشانه وجود مشکل در یخچال فریزر است که یکی از این مشکلات خالی شدن یا کم شدن گاز است.

علائم خرابی برد یخچال سامسونگ

روشن نشدن یخچال سامسونگ

یکی از مهمترین و رایج‌ترین علائم خرابی یا سوختن برد یخچال روشن نشدن دستگاه است. در این حالت ممکن است دستگاه شما هیچ سرمایی نداشته باشد. حتی چراغ‌های داخلی یخچال هم روشن نشود.

در این صورت بهتر است از سالم بودن پریز و اتصالات منزل خود اطمینان حاصل کنید و حتی کمپرسور را هم مورد بررسی قرار دهید. البته این یک کار تخصصی است و باید توسط بهترین تعمیرکار یخچال سامسونگ صورت گیرد.

ایجاد برفک و یخ در یخچال سامسونگ

یکی از وظایف اصلی برد، کنترل فرایند دیفراست و جلوگیری از ایجاد شدن برفک و یخ می‌باشد. اما در صورتی که عملیات یخ زدایی یا دیفراست در یخچال به درستی و کامل انجام نشود، احتمال خرابی برد یخچال وجود دارد.

حتما لازم است که اول اجزای سیستم دیفراست را بررسی کنید. اگر دیفراست مشکلی نداشت به سراغ برد بروید.

راههایی برای از بین بردن برفک یخچال
راههایی برای از بین بردن برفک یخچال
مشکل در عملکرد فن کندانسور یخچال سامسونگ

در یخچال‌های جدید سامسونگ برای کندانسورها یک فن تعبیه شده است. فن کندانسور‌ها وظیفه خنک کردن سیم پیچی کندانسور را به عهده دارد. اما اگر موتور فن کندانسور خوب کار نکند، باعث داغی بیش از حد کندانسور می‌شود.

برای اینکه مطمئن شوید که فن به درستی کار می‌کند یا نه باید به حرکت آزادانه پروانه‌های فن موتور توجه کنید. اگر پروانه‌ها به درستی کار کردند پس فن سالم است.

اگر همه‌ی مواردی که گفتیم سالم بودند، اما باز هم فن کار نمی‌کرد، به احتمال زیاد برد یخچال دچار مشکل شده است. زیرا حتی موتور فن کندانسور هم برای روشن ماندن از برد فرمان و دستور می‌گیرد. در صورتی که نتوانستید این مشکل را تشخیص دهید، می‌توانید از نمایندگی رسمی تعمیرات یخچال سامسونگ در اصفهان کمک بگیرید.

فن کندانسور
تعمیر یخچال در منزل
تولید صدای غیر عادی و عجیب از موتور

هرگاه یخچال در حال کار کردن صداهای ناهنجاری را از خود تولید کند، حتماً برد یخچال آسیب دیده و دچار مشکل شده است. این صداها که همانند صدای تق تق و تغییر سرعت فن یخچال به صورت غیر طبیعی می‌باشند، نشانه‌هایی از خرابی برد هستند.سامسونگ

سرد و گرم شدن بیش از حد یخچال سامسونگ

از دیگر نشانه‌های خرابی برد یخچال، سرد یا گرم شدن بیش از حد فضای داخل یخچال است. اگر برد خراب شود، دیگر یخچال نمی‌تواند به درستی سرما تولید کند. همچنین وقتی برد دچار مشکل می‌شود کمپرسور به صورت یکسره روشن می‌ماند و یخچال اتومات نمی‌کند.

همین امر باعث می‌گردد که یخچال بیش از حد سرد شود و حتی عملیات یخ زدایی را هم با مشکل مواجه کند.

در این صورت برعکس این حالت هم اتفاق می‌افتد، یعنی دستگاه اصلاً خنک نشود و فضای داخلی یخچال گرم باقی بماند. البته خرابی موتور یا کمپرسور یخچال دلایل دیگری هم می‌تواند داشته باشد اما خرابی برد یکی از مهمترین آنهاست.سامسونگ

خلل در فرایند یخ زدایی از مهمترین نشانه‌های خرابی برد یخچال 

کمپرسور یا موتور یخچال در واقع قلب یخچال است و بدون آن دستگاه نمی‌تواند کار کند. کمپرسورها در طی ۲۴ ساعت شبانه روز، بعد از هر ۸ تا ۱۰ ساعت کار، به مدت ۲۰ دقیقه استراحت می‌کنند. سپس دوباره شروع به فرآیند یخ زدایی می‌کنند.

در این صورت یخ‌های لوله‌های اواپراتور توسط المنت‌ها ذوب می‌گردند. به این صورت، عملیات یخ زدایی انجام می‌شود. اگر یخچال، فرایند یخ زدایی را به درستی انجام ندهد، به اندازه مطلوب سرد نمی‌شود. پس در این موارد حتماً برد دچار مشکل شده است که فرمان به المنت‌ها برای یخ زدایی را به درستی انجام نمی‌دهد.

نمایش کد خطای مربوط به خرابی برد یخچال بر روی صفحه نمایشگر

در یخچال‌هایی که برد و صفحه‌نمایش دارند هرگاه ایرادی بر دستگاه ایجاد شود به صورت کد خطا بر روی نمایشگر نمایش داده می‌شود. کدهای خطا یا ارور‌ها در یخچال‌ها بسیار متفاوت و متعدد هستند. هر علامت یا علائمی دارای یک مفهوم خاصی از خطا و ایراد است.

برای پیدا کردن معنای خطا بهتر است که دفترچه راهنمای محصول خود را بررسی کنید. حتی با یک سرچ ساده علت خطا را بیابید. در خرابی برد یخچال هم به همین صورت است.

هرگاه برد دچار ایراد شود، دستگاه نمایشگر با نمایش یکسری کدها در یخچال  سامسونگ و LC و LF و HC در یخچال هیمالیا دلالت بر بروز مشکل در برد یخچال را دارند.سامسونگ.

صفحه نمایشگر یخچال
تعمیرات یخچال در منزل

علت خالی شدن گاز یخچال

۱.فرسودگی لوله ‌های یخچال

سیکل تبرید یا همان سرماسازی یخچال فریزرها، شبکه‌ای گسترده از لوله ‌هاست که در سرتاسر یخچال گسترش یافته اند تا سرما را به تمام محیط یخچال منتقل کنند. حتی این لوله ها در اطراف درب یخچال نیز وجود دارند تا سرمایی یکنواخت را برای کاربر فراهم کنند.

عمر این لوله ها اما بی نهایت نیست و در اثر استفاده طولانی مدت از یخچال فریزر، این لوله ‌ها فرسوده شده و ممکن است بر اثر زنگ زدگی یا استهلاک، دچار تَرَک یا سوراخ شوند.

این تَرَک ها که اغلب در لوله های دور درب یخچال اتفاق می افتند، نشتی گاز یخچال و مشکلات گازی را به همراه خواهند داشت که یا باید به وسیله جوش کاری و یا با استفاده از تعویض قطعه یا لوله ها، برطرف شود.

همچنین در بسیاری موارد، نشت گاز از محل اتصالات لوله ها اتفاق می افتد که در این وصرت نیاز است محل نشتی با جوش تعمیر شده و مجددا شارژ گاز انجام شود.تعمیرات یخچال سامسونگ در منزل شما

۲.سوراخ شدن سطح داخلی یخچال

ممکن است برای از بین بردن برفک‌ ها از چاقو استفاده کرده و ناآگاهانه باعث سوراخ شدن لوله‌ های یخچال شده باشید. ممکن است این سوراخ به قدری کوچک بوده که متوجه آن نشده باشید ولی در طول زمان سبب خالی شدن گاز در یخچال شده باشد.

نشتی گاز یخچال می تواند به قدری کوچک باشد که خارج شدن گاز از آن تا ماه ها طول بکشد و همچنین ممکن است این نشتی به قدری زیاد باشد که در فاصله چند دقیقه، منجر به خالی شدن گاز یخچال شود.

توجه داشته باشید که گاز یخچال در فشار بسیار بالا کار می کند و حتی نشتی های بسیار کوچک که گاها قابل تشخیص نیستند نیز منجر به خالی شدن گاز یخچال می شود و تنها مدت زمان خالی شدن گاز یخچال به میزان نشتی بستگی دارد.

بنابراین به هیچ عنوان از چاقو برای از بین بردن برفک یخچال استفاده نکنید. .برای نگهداری یخچال سامسونگ خود ختما از متخصصین یخچال سامسونگ مشاوره بگیرید.

۳.نشتی ناشی از ضربه

ممکن است در اثر جابجایی و ضربه به پشت یخچال فریزر لوله ‌های آن آسیب ببیند.

این مشکل مخصوصا در یخچال فریزر هایی که دارای کندانسور مسطح در پشت یخچال هستند ایجاد می شود. هرچند لوله های کندانسور های مسطح بسیار مقاوم هستند، اما عدم رعایت اصول جابجایی و بی احتیاطی در حمل یخچال ممکن است به آن ها آسیب برساند.تعمیرات یخچال سامسونگ

همچنین در قسمت پایینی یخچال قطعه‌ای به نام درایر وجود دارد که جنس لوله‌های آن مسی بوده و نسبت به ضربه بسیارحساس است. پس در هنگام جابجایی مراقب ضربه‌های احتمالی به یخچال باشید و اصول جابجایی ایمن را رعایت کنید.

در صورت هر گونه مشکل در یخچال سامسونگ خود با تماس بگیرید…..

تعمیرات 100% در منزل 

نتیجه گیری :

اگر فکر می کنید یخچال شما کار نمی کند به صدای موتور آن گوش کنید اگر بیشتر از 15 دقیقه صدای موتور شما قطع بود حتما با یک متخصص تماس بگیرید .

توجه : هنگام تمیز کردن یخچال خود به هیچ عنوان از اشیا نوک تیز استفاده نکنید ..

فهرست مطالب

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!