نمایندگی تعمیر یخچال ایستکول اصفهان

تعمیر یخچال ایستکول اصفهان با قطعات اصلی و 100% تعمیرات در محل کار شما و در منزل انجام می شود .

فوری تعمیر کلیه خدمات خود را یک ساعته انجام می دهد .

یخچال های خانگی همیشه در معرض آسیب و خرابی هستند، بنابراین صاحبان یخچال به دنبال درخواست تکنسین یخچال برای تعمیر یخچال خانگی هستند.

آنها مطمئن هستند که این تکنسین در نگهداری از این نوع یخچال تخصص دارد. در صورت تماس با ما، تکنسین متخصص بلافاصله به سراغ یخچال شما می آیند و یخچال را بررسی می کند و از خرابی و قطعات آسیب دیده یخچال مطلع می شود.

و ما از قبل از مشکلی که مشتری در یخچال خود با آن مواجه است آگاه خواهیم شد. و تمام قطعات یدکی که تکنسین می تواند برای تعمیر یخچال استفاده کند را آماده می کنیم. او در اسرع وقت یخچال را بررسی و نگهداری می کند.تعمیر یخچال ایستکول اصفهان 

خدمات ما :

1 – نصب و تعمير انواع سايد باي سايد
2 – نصب و تعمير انواع يخچال فريزر
3 – نصب و تعمير انواع لباسشويي
4 – تعميرات تخصصي و خدمات مجاز مي باشد .
5 – شارژ گاز و تعويض موتور
6 – تعويض فن
7 – تعويض ترموستات و ….
8 – تعمير انواع لباسشويي
9 – تعمير انواع برد

 

تعمیرات 100% در منزل و محل کار شما 

 

تعمیر یخچال ایستکول اصفهان

تعمیر یخچال ایستکول اصفهان
تعمیر یخچال ایستکول اصفهان 100% در منزل


شرکت تعمیرات یخچال ایستکول در اصفهان دارای تیمی ممتاز است که قادر به انجام کلیه امور تعمیرات می باشد. و تعمیر و نگهداری یخچال، ماشین لباسشویی، فریزر .

او همچنین مشتاق استفاده از جدیدترین تجهیزات و بهترین موادی است که آنها را قادر می سازد بهترین خدمات را ارائه دهند.تعمیر یخچال ایستکول اصفهان 

 

برای مشتریان از جمله این خدمات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شرکت فوری تعمیر خدمات نگهداری و تعمیر انواع یخچال در انواع و اندازه های مختلف را ارائه می دهد.
 • همچنین کلیه قطعات یدکی انواع یخچال را نیز فراهم می کند. ما در زمینه تعمیر یخچال فریزر در اصفهان توسط بهترین شرکت نگهداری و تعمیر یخچال در اصفهان کار می کنیم.
 • ما همچنین خدمات نگهداری و تعمیر یخچال و فریزر را از طریق بهترین تیم حرفه ای در تعمیر و نگهداری یخچال ارائه می دهیم.
 • شرکت ما مشتاق ارائه آخرین خدمات در زمینه نگهداری و تعمیر انواع یخچال فریزر و یخچال می باشد. همچنین خدمات تعمیر ماشین لباسشویی را در انواع مختلف ارائه می دهد.تعمیر یخچال ایستکول اصفهان

 

تیم شرکت ما 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته در دسترس است. برای درخواست خدمات نگهداری و تعمیر، با تکنسین تعمیر یخچال تماس بگیرید.

 

نگهداری یخچال در منزل

برخی از تعمیرات دوره ای یخچال را می توان در خانه انجام داد تا مجدداً از هرگونه نقص محافظت شود. از جمله مهمترین اقدامات ضروری که توسط شرکت فوری تعمیر توضیح داده شده است به شرح زیر است:

 • باید به تمیزی یخچال به صورت دائمی چه از داخل و چه از بیرون توجه کامل داشت، به ویژه حفظ تمیزی قسمت لاستیکی که برای محکم بستن یخچال کار می کند.
 • تمیز کردن داخلی یخچال با استفاده از آب گرم و کلر انجام می شود تا یخچال بهتر از سرکه استریل شود و مواد غذایی باقی مانده از یکی از قسمت های داخلی آن خارج شود.
 • این شرکت توصیه می‌کند که پودر بیکینگ را برای مدتی روی قفسه‌های یخچال بپاشید، زیرا باعث جذب بوی ناخواسته‌ای که ممکن است در یخچال وجود داشته باشد و بر کیفیت غذا تأثیر بگذارد، عمل می‌کند.
 • اما اگر نقص آشکاری رخ داد که باعث از کار افتادن یخچال شد، لازم است از یک شرکت متخصص در تعمیر یخچال کمک مستقیم بگیرید.تعمیر یخچال ایستکول اصفهان 

چگونه بفهمیم گاز یخچال تمام شده است؟

ابتدا به این مورد میپردازیم که از کجا متوجه شوید گاز دستگاه خالی یا به عبارتی تمام شده است. لازم به ذکر است که با باز ماندن درب یخچال یا به مرور زمان با پیر شدن دستگاه شما گاز یخچال تمام نمی شود. گاز یخچال تنها با نشتی خالی می گردد.

گاز یخچال، حتی با یک سوراخ خیلی ریز که با چشم هم قابل دیدن نیست، خارج میشود و به مرور زمان کاملا خالی میشود.تعمیر یخچال ایستکول اصفهان 

در ادامه به بررسی نشانه های تمام شدن گاز یخچال خواهیم پرداخت:

 • از عمده نشانه های خالی شدن گاز، گرم شدن و سرد نکردن یخچال می باشد.
 • اگر یخچال فریزر شما  یکسره کار کرده و اتومات نمی کند، یکی از دلایل آن نشتی در لوله های گاز می باشد.
 • در صورتی که موتور یکسره کار می کند، گاز یخچال شما در حال تمام شدن است یا به عبارتی نشتی دارد.
 • اگر لوله برگشت گرم شده باشد و صدای کمپرسور تغییر پیدا کند نشانه دهنده خالی شدن گاز یخچال است.
 • چنانچه فریزر سرما داشته باشد، اما یخچال برودت خود را از دست داده باشد، احتمالا نشتی گاز وجود دارد و کم کم فریزر هم سرمای خود را از دست می دهد.تعمیر یخچال ایستکول اصفهان 

 

تعمیر یخچال
تعمیر یخچال در منزل

 

اگر گاز یخچال خالی شود چه می شود؟

در صورتی که گاز یخچال خالی شود، دیگر نمی‌ تواند سرمای لازم برای خنک کردن مواد غذایی را تولید کند.

در نتیجه دمای داخل یخچال به تدریج افزایش می‌ یابد و در نهایت مواد غذایی فاسد می‌ شوند. علاوه بر این، خالی شدن گاز یخچال می‌تواند مشکلات دیگری را نیز به وجود آورد، از جمله:

 • اگر گاز یخچال خالی شود، کمپرسور برای جبران کمبود سرما باید دائما کار کند. این مسئله باعث استهلاک بیشتر کمپرسور و افزایش مصرف برق یخچال می شود.
 • گاز یخچال برای تبادل گرما بین داخل و خارج یخچال ضروری است. اگر گاز یخچال خالی شود، این تبادل گرما به درستی انجام نمی‌ شود و ممکن است در لوله‌ های اواپراتور یخ ایجاد گردد.
 • گاز یخچال بی‌ بو است، اما اگر نشتی داشته باشد، ممکن است بوی نامطبوعی در داخل یخچال ایجاد شود.تعمیر یخچال ایستکول اصفهان 

 

علت خالی شدن گاز یخچال چیست؟

خالی شدن گاز یخچال به کاهش یا از بین رفتن کامل گاز مبرد در سیستم خنک کننده یخچال گفته می شود. گاز مبرد که به آن فریون نیز گفته می شود، ماده ای است که در داخل لوله های یخچال گردش می کند و با جذب گرما از داخل یخچال، آن را خنک نگه می دارد.

اگر گاز یخچال خالی شود، سیستم خنک کننده دیگر به درستی کار نمی کند و داخل یخچال گرم می شود. این مسئله می تواند منجر به فاسد شدن مواد غذایی، رشد باکتری و کپک، و سایر مشکلات شود.تعمیر یخچال ایستکول اصفهان 

دلایل مختلفی برای تمام شدن گاز یخچال وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها پرداخته ایم:

1. عمر بالای یخچال و فرسوده شدن لوله ها
 • با گذشت زمان، لوله های فلزی داخل یخچال می توانند پوسیده و فرسوده شوند. این مشکل به ویژه در یخچال های قدیمی تر که از لوله های مسی یا آلومینیومی استفاده می کنند، رایج تر است.
 • همچنین رطوبت و مواد شیمیایی موجود در هوا می تواند باعث خوردگی فلز شده و به مرور زمان باعث ایجاد سوراخ در لوله ها شود.
 • هنگامی که لوله ها پوسیده یا فرسوده شوند، می توانند نشتی ایجاد کنند و گاز مبرد از سیستم خنک کننده یخچال خارج شود.تعمیر یخچال ایستکول اصفهان 

 

کار سفارشی
کار سفارشی در منزل

 

2. وارد شدن ضربه به لوله های یخچال
 • اگر ضربه به اندازه کافی شدید باشد، می تواند باعث سوراخ شدن لوله های سیستم خنک کننده و خالی شدن آن از یخچال می شود.
 • همچنین وارد شدن ضربه می تواند باعث ترک خوردن لوله ها شود. ترک ها ممکن است در ابتدا قابل مشاهده نباشند، اما با گذشت زمان می توانند بزرگتر شده و منجر به نشتی گاز شوند.
 • در برخی مواقعضربه می تواند به طور مستقیم به کمپرسور که قلب سیستم خنک کننده است، آسیب برساند که منجر به نشت داخلی گاز و خالی شدن آن از یخچال خواهد شد.تعمیر یخچال ایستکول اصفهان 
3. نصب نادرست یخچال
 • در حین جابجایی و نصب نادرست یخچال، ممکن است لوله های سیستم خنک کننده خم، فشرده یا ساییده شوند. این آسیب ها باعث ایجاد سوراخ یا ترک در لوله ها و نشتی گاز می گردد.
 • همچنین لرزش و تکان های شدید یخچال در حین جابجایی و یا عدم تراز صحیح آن پس از نصب، می تواند به اتصالات لوله ها و شیرها فشار وارد کند و باعث نشت گاز شود.تعمیر یخچال ایستکول اصفهان 
 •  

چگونه محل سوراخ شدن لوله گاز یخچال را پیدا کنیم؟

پیدا کردن محل نشت گاز یخچال میتواند موجب کارکرد بیشتر کمپرسور یخچال و داغ شدن و در نتیجه وارد شدن صدمات جدی به کمپرسور شود.تعمیر یخچال ایستکول اصفهان

به این منظور در ادامه این مقاله سعی داریم به بررسی چگونگی یافتن محل سوراخ شدن لوله گاز یخچال بپردازیم:

 • در مسیر داخلی لوله های گاز یخچال مقداری روغن وجود دارد. پس اگر جایی در لوله گاز شما دچار سوراخ شدگی باشد، باید شما شاهد خروج مقداری روغن نیز در آن منطقه باشید.
 • یکی دیگر از راه های پیدا کردن محل سوراخ شدگی لوله گاز یخچال، پیدا کردن نقطه ای که دچار یخ زدگی یا برفک زدگی شده است، میباشد؛ زیرا با توجه به سرد بودن گاز یخچال، خروج آن و در مجاورت هوای آزاد قرار گرفتنش میتواند موجب یخ زدگی و ایجاد برفک در قسمت هایی از لوله گردد.
 • روش دیگر آغشته کردن مسیر لوله گاز یخچال به کف صابون است که در صورت وجود نشتی شما شاهد ایجاد حباب در مناطقی از لوله خواهید بود.
 • اگر با انجام مراحل فوق موفق به تشخیص محل سوراخ شدن لوله گاز نشدید، میتوانید برای این کار از تعمیرکار متخصص  کمک بگیرید.تعمیر یخچال ایستکول اصفهان 

 

نمایندگی تعمیر یخچال
نمایندگی تعمیر یخچال

 

سوالات مهم درباره نشتی گاز یخچال

نشتی گاز یخچال می‌ تواند یک مشکل جدی باشد که منجر به فاسد شدن مواد غذایی، افزایش مصرف برق و خطرات سلامتی شود. در این بخش برخی از سوالات مهم و پرتکراری که در زمینه نشتی گاز یخچال مطرح می شوند را بررسی خواهیم کرد:

گاز یخچال در کدام قسمت قرار دارد؟

اما در نحوه اول باید ببینیم گاز در کجای یخچال است تا در صورت نیاز به عیب یابی یخچال برای رفع مشکل گاز بتوانیم اقدام کنیم.

 • اگر تا به حال به پشت یخچال خود دقت کرده باشید، احتمالا متوجه یک لوله کشی شبکه ای فلزی میشوید.
 • این لوله ها از کندانسور، رادیاتور، یخساز، اواپراتور، کمپرسور و سایر نقاط یخچال عبور کرده اند و محل عبور گاز یخچال هستند.
 • کمپرسور قلب عملیاتی یخچال است که گاز را در مسیر این لوله ها به حرکت در می آورد.
 • گاز یخچال در جا یخی یخچال تمامی سرمای خود را به مواد داخل جا یخی می دهد و خود گرم می شود و توسط کمپرسور دوباره به سمت مبرد یا گاز فشرده خنک کننده برگشت داده می شود.تعمیر یخچال ایستکول اصفهان 
گاز یخچال
گاز یخچال
گاز یخچال چند سال کار میکند؟

به طور کلی گاز یخچال باید در تمام طول عمر دستگاه دوام بیاورد و نیازی به شارژ مجدد به صورت دوره‌ ای نداشته باشد.

سیستم خنک کننده یخچال به گونه‌ ای طراحی شده است که یک سیستم بسته باشد و گاز مبرد درون آن به طور مداوم در گردش باشد و از آن خارج نشود.

اما فاکتورهای مختلفی می توانند بر عمر گاز یخچال و نشتی آن تاثیر بگذارند، از جمله:

 • یخچال هایی که با قطعات با کیفیت بالا ساخته شده اند، معمولا سیستم خنک کننده مقاوم تری دارند و گاز آنها دیرتر خالی می شود.
 • اگر از یخچال به درستی استفاده و نگهداری شود، طول عمر گاز آن افزایش پیدا می کند.
 • با گذشت زمان و استفاده مداوم، قطعات سیستم خنک کننده یخچال از جمله لوله ها، اتصالات و کمپرسور به تدریج فرسوده می شوند و احتمال نشتی گاز را افزایش می دهد.

با وجود اینکه گاز یخچال نیاز به شارژ دوره‌ای ندارد، توصیه می شود که به طور مرتب توسط یک تکنسین متخصص، از نظر نشتی و عملکرد صحیح بررسی شود.

صدای خالی شدن گاز یخچال چگونه است؟

صدای خالی شدن گاز یخچال می تواند به صورت های مختلفی باشد، اما به طور کلی صدایی شبیه به هیس یا سوت است.

این صدا به دلیل خروج گاز مبرد از یک سوراخ یا ترک در لوله های سیستم خنک کننده ایجاد می شود. شدت و بلندی صدا می تواند بسته به اندازه نشتی و محل آن متفاوت باشد.

در موارد جزئی، ممکن است فقط صدای ضعیف هیس هیس از یخچال به گوش برسد، در حالی که در موارد شدیدتر، ممکن است صدای سوت بلندی به همراه لرزش و تکان های یخچال ایجاد شود.

بوی گاز یخچال چگونه است؟
 • گاز بوی خیلی بدی دارد و همانند بوی گندیدن و یا فاسد شدن مواد غذایی است.
 • به همین دلیل برخی از افراد نشتی گاز یخچال خود را با بوی فساد غذا اشتباه می گیرند.
 • در هر صورت اگر به هر دلیل ماده ای در یخچال شما فاسد نشده است و چند روزی است که یخچال شما بوی خوبی ندارد باید به نشتی گاز یخچال شک کنید.
آیا گاز یخچال سمی یا خطرناک است؟

گاز یخچال، که به آن فریون نیز گفته می شود، ماده ای است که در سیستم خنک کننده یخچال ها و سایر لوازم برودتی استفاده می شود.

 • در یخچال های قدیمی از آمونیاک به عنوان گاز مبرد استفاده می شد که سمی و خطرناک بود و در صورت نشت می توانست باعث مسمومیت افراد شود.
 • گاز یخچال از نوع فریون R22 ,R134 و R600 معمولا  گرفته می شود که گازی بی رنگ است و از نظر استاندارد خطر سلامتی زیادی برای انسان ندارد.
 • البته نباید در معرض مستقیم استنشاق این گاز قرار بگیرید و در صورت استشمام این بو باید فورا درب و پنجره ها را باز کنید تا هوا تهویه شود.
 • با این حال، هنوز هم باید احتیاط کرد زیرا این گازها می توانند در صورت نشت در مقادیر زیاد خطرناک باشند.
آیا گاز یخچال قابل اشتعال است؟
 • گازهای مبرد قدیمی که در یخچال های قدیمی استفاده می شد، بسیار قابل اشتعال بود و در صورت نشت می توانست خطر انفجار را به همراه داشته باشد.
 • در یخچال‌های جدید از گازهای HFC و HCFC استفاده می‌ شود که قابلیت اشتعال کمتری دارند.

 

روش های جلوگیری از نشت گاز یخچال

برای اینکه بتوانید از بروز مشکل نشت گاز در یخچال خود پیشگیری نمایید، می توانید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • یخچال خود را به طور مرتب تمیز کنید؛ زیرا گرد و غبار و کثیفی می تواند باعث انسداد لوله های اواپراتور و کم شدن کارایی کمپرسور شود.
 • از یخچال خود به درستی استفاده کنید. درب یخچال را بیش از حد باز نگذارید و از قرار دادن غذاهای داغ داخل آن خودداری کنید.
 • یخچال خود را به طور مرتب توسط یک تکنسین متخصص سرویس کنید تا نشتی ها و سایر مشکلات احتمالی را که می تواند منجر به خالی شدن گاز یخچال شود، بررسی شود.
 • لوله های سیستم خنک کننده را به طور مرتب از نظر علائم خوردگی، فرسودگی یا ترک خوردگی بررسی کنید. اگر متوجه آسیب شدگی به لوله ها شدید، باید فورا آنها را تعویض کنید.
 • مطمئن شوید که تمام اتصالات لوله ها محکم و عاری از نشتی هستند. در صورت نیاز از گیره یا نوار لوله کشی استفاده کنید.
 • از ضربه خوردن به یخچال خودداری کنید؛ زیرا وارد شدن ضربه خوردن به یخچال می تواند به لوله ها و اتصالات آسیب برساند و منجر به نشتی گاز شود.

برای تعمیر و یا انجام تعمیر و نگهداری جامع یخچال به صورت تخصصی و با تجربه و راندمان بالا باید مراحل زیر را طی کرد:

 • در ابتدا باید از طریق شماره تلفن های نشان داده شده در صفحه اصلی با شرکت تماس بگیرید.
 • پس از برقراری ارتباط و گزارش خرابی و نوع یخچال، گروهی از تکنسین های متخصص در تعمیر این نوع یخچال زیر نظر مهندسان ارشد مراجعه می کنند.
 • پس از آن، با استفاده از آخرین روش ها و تجهیزات، تمامی ایراداتی که ممکن است باعث از کار افتادن یخچال شده باشد، به طور کامل افشا می شود.
 • کار برای رفع عیوب و نصب قطعات یدکی مورد نیاز یخچال با سهولت و ایمنی انجام می شود.
 • تکنسین ها همچنین در صورت نیاز یخچال را با گاز فریون پر می کنند. در پایان یخچال روشن می شود و شدت و نیروهای خنک کننده داخل آن بررسی می شود و خوب کار می کند.

تعمیر یخچال ایستکول اصفهان.

تعمیر یخچال ایستکول اصفهان
تعمیر یخچال ایستکول اصفهان
 
 
 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!