نمایندگی تعمیر یخچال الجی شاهین شهر

  تعميرات انواع يخچال و لباسشويي 100% در منزل شما و با قطعات اصلي وبدون تعطيلي تعمير انواع مارک ها 

  تماس با متخصص را بدون رابطه تجربه کنید .

  خدماتي که فوری تعمیر انجام مي دهد :

  1 – نصب و تعمير انواع سايد باي سايد
  2 – نصب و تعمير انواع يخچال فريزر
  3 – نصب و تعمير انواع لباسشويي
  4 – تعميرات تخصصي و خدمات مجاز مي باشد .
  5 – شارژ گاز و تعويض موتور
  6 – تعويض فن
  7 – تعويض ترموستات و …..
  8 – تعمير انواع لباسشويي
  9 – تعمير انواع برد

  تعمیرات 100 % در منزل شما

   

  تعمیرات در منزل شما
  تعمیرات در منزل شما

  مقاله ها ی زیر به شما کمک می کند در مورد یخچال الجی

  ارور های یخچال الجی

  ترفند های نگهداری یخچال

  راههای از بین بردن برفک یخچال

  مشکل نشت آب از یخچال را حل کنید :

  مشکل نشت آب از یخچال مشکلی است که افراد زیادی از آن رنج می برند و در بسیاری از موارد بروز می کند و دلیل اصلی این مشکل انسداد شیلنگ به دلیل تجمع مواد غذایی و باقی مانده کثیفی در داخل آن است. تکه کوچک یخ در یخچال تشکیل می شود، یخچال الجی

  فقط کافی است جریان یخچال را قطع کنید، سپس آن را کمی از جای خود حرکت دهید، سپس باقیمانده آن را از داخل آن جدا کنید، آب داغ را داخل آن بریزید تا یخ آب شود، سوراخ تخلیه تکی پشت آن را تمیز کنید. یخچال و فریزر و از آب صابون برای تمیز کردن شیر لاستیکی که بالای لوله تخلیه است استفاده کنید.

   
  تعمیر یخچال الجی
  تعمیر یخچال الجی
  حل مشکل تجمع برفک در داخل فریزر :

  دلیل اصلی انباشته شدن برفک داخل فریزر باز گذاشتن درب فریزر و محکم نبستن آن است که منجر به جمع شدن برفک زیاد می شود و راه حل این است که جریان برق را از یخچال جدا کرده و باز کنید.

  فریزر را به مدت کافی بگذارید تا تمام برفک های جمع شده در آن آب شود و بعد از اینکه مطمئن شدید که یخ کاملا آب شده است، آن را خوب تمیز کنید و تکه های یخ را از داخل آن جدا کنید، آن را با یک پارچه تمیز خوب پاک کنید.

  پس از اتمام کار، یخچال را مجدداً راه اندازی کنید و مطمئن شوید که در فریزر محکم بسته شده است.یخچال الجی.

   

  برفک یخچال
  برفک یخچال
  حل مشکل از کار افتادن یخچال :

  برای حل مشکل از کار افتادن یخچال باید مطمئن شد که جریان برق به خوبی به یخچال وصل است، ممکن است سوکت اتصال کمی از جای خود جابجا شده باشد یا اگر از پسوند برای اتصال پریز یخچال استفاده می کنید.

  با جریان برق، اتصال را عوض کنید، شاید مشکل از آن باشد یا یک پریز وصل کنید یخچال مستقیماً بدون استفاده از رسانه با جریان است، شاید دلیل کار نکردن یخچال به همین دلیل باشد.یخچال الجی

  گاهی اوقات راه حل برای رهایی از مشکل از کار افتادن یخچال این است که آن را به مدت حداکثر دو ساعت یا بیشتر از منبع تغذیه جدا کرده و مجدداً راه اندازی کنید.یخچال الجی

   
  مشکل سختی بستن درب را حل کنید :

  در بسیاری از موارد برخی از افراد دچار مشکلاتی در یخچال می شوند از جمله عدم توانایی در بستن درب یخچال، بنابراین باز می ماند و محکم بسته نمی شود و این امر منجر به آسیب دیدن یخچال می شود، بنابراین راه حل ساده است .

  در صورت وجود بطری ها و نوشیدنی های زیاد در درب یخچال که باعث سنگینی آن می شود و نمی توان آن را محکم بسته کرد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که وزن در را بردارید و وزن آن را کاهش دهید یا شاید به دلیل وجود غذا یا چیزی در نزدیکی آن باشد. درب یخچال که مانع از بسته شدن آن می شود.یخچال الجی

   

  گاهی ممکن است دلیل آن به دلیل تسمه (لاستیک) باشد، یعنی نواری که دور چهارچوب درب یخچال پیچیده شده است، زیرا ممکن است پر از گرد و غبار و کثیفی باشد که مانع بسته شدن درب یخچال می شود، بنابراین باید با برداشتن یک تکه پارچه یا اسفنج و تمیز کردن آن نوار با آب و صابون به خوبی تمیز شود.

   

   

  تعمیرات 100 % در منزل شما

   

   
  مشکل کار موتور بدون توقف را حل کنید :

  خیلی ها هستند که وقتی موتور یخچال را بی وقفه می شنوند به این موضوع توجه نمی کنند و نمی دانند این مشکل است و دلیلی برای آن ندارند اما این موضوع طبیعی نیست و باید در اسرع وقت برطرف شود، زیرا موتور در حالت عادی به صورت متناوب کار می کند، کار می کند، مدتی می ایستد و دوباره راه اندازی می شود.

  دلیل کارکرد مداوم و بدون توقف موتور به دلیل تجمع کثیفی و گرد و غبار روی آن است، بنابراین باید برق یخچال را قطع کرد و پنجره پشت یخچال را جدا کرد و با جاروبرقی کاملا تمیز کرد. برای از بین بردن تمام تجمعات گرد و غبار و آلودگی.یخچال الجی

   
  موتور یخچال
  موتور یخچال

  گاهی اوقات دلیل کارکرد بی‌وقفه موتور یخچال این است که یخچال در دمای بالا کار می‌کند، بنابراین دمای خنک‌کننده باید روی ۲ تا ۵ درجه سانتی‌گراد تنظیم شود.

  چند نکته برای نگهداری از یخچال :

  برای اینکه یخچال خود را به خوبی و تا زمانی که ممکن است بدون نیاز به تعمیر هر بار به دلیل آسیب های فراوانی که ممکن است بر آن وارد کند، نگهداری کنید، می توانید مجموعه ای از نکات مهم و ارزشمند را دنبال کنید که به شرح زیر به شما ارائه خواهیم کرد:

  1 – یخچال را باید در مکانی با تهویه مناسب و دور از نور خورشید و گرما قرار دهید، آن را دور از دیوار قرار دهید و هر از گاهی لوله تخلیه را تمیز کنید.

  2 –  برای اینکه گازهای یخچال نشت نکند، همیشه باید مطمئن شوید که درب یخچال را محکم بسته اید و آن را باز نگذاشته اید.

  3 –  همیشه دقت کنید که دمای خنک کننده یخچال بالا نباشد و بین 2 تا 5 درجه سانتیگراد باشد تا موتور یخچال دچار مشکل نشود و باعث خرابی آن نشود.

  4 – یخچال باید به طور دوره ای تمیز شود و تمیز نگه داشته شود تا میکروب ها محیط مناسبی برای تولید مثل پیدا نکنند و همچنین بوی بد داخل آن نباشد.

  5 –  غذاها و نوشیدنی های داغ را داخل یخچال قرار ندهید، بلکه باید آنها را کنار بگذارید تا کاملا خنک شوند، سپس داخل یخچال بگذارید.

  6 –  ترجیحاً هفته ای یک بار یخچال یک ساعت از جریان برق جدا شود تا بهتر کار کند.

  در اینجا توضیحات در مورد اینکه چگونه می توانید بدون تکنسین ایرادات یخچال را توسط خودتان برطرف کنید به پایان می رسد و ما آن را با جزئیات توضیح داده و توضیح دادیم، امیدواریم که انتظارات شما را برآورده کنیم.یخچال الجی

   

  یخچال الجی
  یخچال الجی
  یخچال الجی

  چگونه بفهمیم گاز یخچال تمام شده است؟

  ابتدا به این مورد میپردازیم که از کجا متوجه شوید گاز دستگاه خالی یا به عبارتی تمام شده است. لازم به ذکر است که با باز ماندن درب یخچال یا به مرور زمان با پیر شدن دستگاه شما گاز یخچال تمام نمی شود. گاز یخچال تنها با نشتی خالی می گردد.

  گاز یخچال، حتی با یک سوراخ خیلی ریز که با چشم هم قابل دیدن نیست، خارج میشود و به مرور زمان کاملا خالی میشود.

  یخچال الجی

  در ادامه به بررسی نشانه های تمام شدن گاز یخچال خواهیم پرداخت:

  • از عمده نشانه های خالی شدن گاز، گرم شدن و سرد نکردن یخچال می باشد.
  • اگر یخچال فریزر شما  یکسره کار کرده و اتومات نمی کند، یکی از دلایل آن نشتی در لوله های گاز می باشد.
  • در صورتی که موتور یکسره کار می کند، گاز یخچال شما در حال تمام شدن است یا به عبارتی نشتی دارد.
  • اگر لوله برگشت گرم شده باشد و صدای کمپرسور تغییر پیدا کند نشانه دهنده خالی شدن گاز یخچال است.
  • چنانچه فریزر سرما داشته باشد، اما یخچال برودت خود را از دست داده باشد، احتمالا نشتی گاز وجود دارد و کم کم فریزر هم سرمای خود را از دست می دهد.یخچال الجی
  گاز یخچال
  گاز یخچال

  اگر گاز یخچال خالی شود چه میشود؟

  در صورتی که گاز یخچال خالی شود، دیگر نمی‌ تواند سرمای لازم برای خنک کردن مواد غذایی را تولید کند.

  در نتیجه دمای داخل یخچال به تدریج افزایش می‌ یابد و در نهایت مواد غذایی فاسد می‌ شوند. علاوه بر این، خالی شدن گاز یخچال می‌تواند مشکلات دیگری را نیز به وجود آورد، از جمله:

  • اگر گاز یخچال خالی شود، کمپرسور برای جبران کمبود سرما باید دائما کار کند. این مسئله باعث استهلاک بیشتر کمپرسور و افزایش مصرف برق یخچال می شود.
  • گاز یخچال برای تبادل گرما بین داخل و خارج یخچال ضروری است. اگر گاز یخچال خالی شود، این تبادل گرما به درستی انجام نمی‌ شود و ممکن است در لوله‌ های اواپراتور یخ ایجاد گردد.
  • گاز یخچال بی‌ بو است، اما اگر نشتی داشته باشد، ممکن است بوی نامطبوعی در داخل یخچال ایجاد شود.
  •  

  علت خالی شدن گاز یخچال چیست؟

  خالی شدن گاز یخچال به کاهش یا از بین رفتن کامل گاز مبرد در سیستم خنک کننده یخچال گفته می شود. گاز مبرد که به آن فریون نیز گفته می شود، ماده ای است که در داخل لوله های یخچال گردش می کند و با جذب گرما از داخل یخچال، آن را خنک نگه می دارد.

  اگر گاز یخچال خالی شود، سیستم خنک کننده دیگر به درستی کار نمی کند و داخل یخچال گرم می شود. این مسئله می تواند منجر به فاسد شدن مواد غذایی، رشد باکتری و کپک، و سایر مشکلات شود.یخچال الجی

  دلایل مختلفی برای تمام شدن گاز یخچال وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها پرداخته ایم:

  1. عمر بالای یخچال و فرسوده شدن لوله ها
  • با گذشت زمان، لوله های فلزی داخل یخچال می توانند پوسیده و فرسوده شوند. این مشکل به ویژه در یخچال های قدیمی تر که از لوله های مسی یا آلومینیومی استفاده می کنند، رایج تر است.
  • همچنین رطوبت و مواد شیمیایی موجود در هوا می تواند باعث خوردگی فلز شده و به مرور زمان باعث ایجاد سوراخ در لوله ها شود.
  • هنگامی که لوله ها پوسیده یا فرسوده شوند، می توانند نشتی ایجاد کنند و گاز مبرد از سیستم خنک کننده یخچال خارج شود.یخچال الجی
  2. وارد شدن ضربه به لوله های یخچال
  • اگر ضربه به اندازه کافی شدید باشد، می تواند باعث سوراخ شدن لوله های سیستم خنک کننده و خالی شدن آن از یخچال می شود.
  • همچنین وارد شدن ضربه می تواند باعث ترک خوردن لوله ها شود. ترک ها ممکن است در ابتدا قابل مشاهده نباشند، اما با گذشت زمان می توانند بزرگتر شده و منجر به نشتی گاز شوند.
  • در برخی مواقعضربه می تواند به طور مستقیم به کمپرسور که قلب سیستم خنک کننده است، آسیب برساند که منجر به نشت داخلی گاز و خالی شدن آن از یخچال خواهد شد.یخچال الجی
  3. نصب نادرست یخچال
  • در حین جابجایی و نصب نادرست یخچال، ممکن است لوله های سیستم خنک کننده خم، فشرده یا ساییده شوند. این آسیب ها باعث ایجاد سوراخ یا ترک در لوله ها و نشتی گاز می گردد.
  • همچنین لرزش و تکان های شدید یخچال در حین جابجایی و یا عدم تراز صحیح آن پس از نصب، می تواند به اتصالات لوله ها و شیرها فشار وارد کند و باعث نشت گاز شود.یخچال الجی

  چگونه محل سوراخ شدن لوله گاز یخچال را پیدا کنیم؟

  پیدا کردن محل نشت گاز یخچال میتواند موجب کارکرد بیشتر کمپرسور یخچال و داغ شدن و در نتیجه وارد شدن صدمات جدی به کمپرسور شود.

  به این منظور در ادامه این مقاله سعی داریم به بررسی چگونگی یافتن محل سوراخ شدن لوله گاز یخچال بپردازیم:

  • در مسیر داخلی لوله های گاز یخچال مقداری روغن وجود دارد. پس اگر جایی در لوله گاز شما دچار سوراخ شدگی باشد، باید شما شاهد خروج مقداری روغن نیز در آن منطقه باشید.
  • یکی دیگر از راه های پیدا کردن محل سوراخ شدگی لوله گاز یخچال، پیدا کردن نقطه ای که دچار یخ زدگی یا برفک زدگی شده است، میباشد؛ زیرا با توجه به سرد بودن گاز یخچال، خروج آن و در مجاورت هوای آزاد قرار گرفتنش میتواند موجب یخ زدگی و ایجاد برفک در قسمت هایی از لوله گردد.
  • روش دیگر آغشته کردن مسیر لوله گاز یخچال به کف صابون است که در صورت وجود نشتی شما شاهد ایجاد حباب در مناطقی از لوله خواهید بود.
  • اگر با انجام مراحل فوق موفق به تشخیص محل سوراخ شدن لوله گاز نشدید، میتوانید برای این کار از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.
  گاز یخچال
  گاز یخچال

  سوالات مهم درباره نشتی گاز یخچال

  نشتی گاز یخچال می‌ تواند یک مشکل جدی باشد که منجر به فاسد شدن مواد غذایی، افزایش مصرف برق و خطرات سلامتی شود. در این بخش برخی از سوالات مهم و پرتکراری که در زمینه نشتی گاز یخچال مطرح می شوند را بررسی خواهیم کرد:

  گاز یخچال در کدام قسمت قرار دارد؟

  اما در نحوه اول باید ببینیم گاز در کجای یخچال است تا در صورت نیاز به عیب یابی یخچال برای رفع مشکل گاز بتوانیم اقدام کنیم.

  • اگر تا به حال به پشت یخچال خود دقت کرده باشید، احتمالا متوجه یک لوله کشی شبکه ای فلزی میشوید.
  • این لوله ها از کندانسور، رادیاتور، یخساز، اواپراتور، کمپرسور و سایر نقاط یخچال عبور کرده اند و محل عبور گاز یخچال هستند.
  • کمپرسور قلب عملیاتی یخچال است که گاز را در مسیر این لوله ها به حرکت در می آورد.
  • گاز یخچال در جا یخی یخچال تمامی سرمای خود را به مواد داخل جا یخی می دهد و خود گرم می شود و توسط کمپرسور دوباره به سمت مبرد یا گاز فشرده خنک کننده برگشت داده می شود.
  گاز یخچال چند سال کار میکند؟

  به طور کلی گاز یخچال باید در تمام طول عمر دستگاه دوام بیاورد و نیازی به شارژ مجدد به صورت دوره‌ ای نداشته باشد.

  سیستم خنک کننده یخچال به گونه‌ ای طراحی شده است که یک سیستم بسته باشد و گاز مبرد درون آن به طور مداوم در گردش باشد و از آن خارج نشود.یخچال الجی

  اما فاکتورهای مختلفی می توانند بر عمر گاز یخچال و نشتی آن تاثیر بگذارند، از جمله:

  • یخچال هایی که با قطعات با کیفیت بالا ساخته شده اند، معمولا سیستم خنک کننده مقاوم تری دارند و گاز آنها دیرتر خالی می شود.
  • اگر از یخچال به درستی استفاده و نگهداری شود، طول عمر گاز آن افزایش پیدا می کند.
  • با گذشت زمان و استفاده مداوم، قطعات سیستم خنک کننده یخچال از جمله لوله ها، اتصالات و کمپرسور به تدریج فرسوده می شوند و احتمال نشتی گاز را افزایش می دهد.

  با وجود اینکه گاز یخچال نیاز به شارژ دوره‌ای ندارد، توصیه می شود که به طور مرتب توسط یک تکنسین متخصص، از نظر نشتی و عملکرد صحیح بررسی شود.

  صدای خالی شدن گاز یخچال چگونه است؟

  صدای خالی شدن گاز یخچال می تواند به صورت های مختلفی باشد، اما به طور کلی صدایی شبیه به هیس یا سوت است.

  این صدا به دلیل خروج گاز مبرد از یک سوراخ یا ترک در لوله های سیستم خنک کننده ایجاد می شود. شدت و بلندی صدا می تواند بسته به اندازه نشتی و محل آن متفاوت باشد.

  در موارد جزئی، ممکن است فقط صدای ضعیف هیس هیس از یخچال به گوش برسد، در حالی که در موارد شدیدتر، ممکن است صدای سوت بلندی به همراه لرزش و تکان های یخچال ایجاد شود.یخچال الجی

  بوی گاز یخچال چگونه است؟
  • گاز بوی خیلی بدی دارد و همانند بوی گندیدن و یا فاسد شدن مواد غذایی است.
  • به همین دلیل برخی از افراد نشتی گاز یخچال خود را با بوی فساد غذا اشتباه می گیرند.
  • در هر صورت اگر به هر دلیل ماده ای در یخچال شما فاسد نشده است و چند روزی است که یخچال شما بوی خوبی ندارد باید به نشتی گاز یخچال شک کنید.یخچال الجی.
  آیا گاز یخچال سمی یا خطرناک است؟

  گاز یخچال، که به آن فریون نیز گفته می شود، ماده ای است که در سیستم خنک کننده یخچال ها و سایر لوازم برودتی استفاده می شود.

  • در یخچال های قدیمی از آمونیاک به عنوان گاز مبرد استفاده می شد که سمی و خطرناک بود و در صورت نشت می توانست باعث مسمومیت افراد شود.
  • گاز یخچال از نوع فریون R22 ,R134 و R600 معمولا  گرفته می شود که گازی بی رنگ است و از نظر استاندارد خطر سلامتی زیادی برای انسان ندارد.
  • البته نباید در معرض مستقیم استنشاق این گاز قرار بگیرید و در صورت استشمام این بو باید فورا درب و پنجره ها را باز کنید تا هوا تهویه شود.
  • با این حال، هنوز هم باید احتیاط کرد زیرا این گازها می توانند در صورت نشت در مقادیر زیاد خطرناک باشند.یخچال الجی
  آیا گاز یخچال قابل اشتعال است؟
  • گازهای مبرد قدیمی که در یخچال های قدیمی استفاده می شد، بسیار قابل اشتعال بود و در صورت نشت می توانست خطر انفجار را به همراه داشته باشد.
  • در یخچال‌های جدید از گازهای HFC و HCFC استفاده می‌ شود که قابلیت اشتعال کمتری دارند.یخچال الجی
  •  

  روش های جلوگیری از نشت گاز یخچال

  برای اینکه بتوانید از بروز مشکل نشت گاز در یخچال خود پیشگیری نمایید، می توانید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • یخچال خود را به طور مرتب تمیز کنید؛ زیرا گرد و غبار و کثیفی می تواند باعث انسداد لوله های اواپراتور و کم شدن کارایی کمپرسور شود.یخچال الجی
  • از یخچال خود به درستی استفاده کنید. درب یخچال را بیش از حد باز نگذارید و از قرار دادن غذاهای داغ داخل آن خودداری کنید.یخچال الجی
  • یخچال خود را به طور مرتب توسط یک تکنسین متخصص سرویس کنید تا نشتی ها و سایر مشکلات احتمالی را که می تواند منجر به خالی شدن گاز یخچال شود، بررسی شود.یخچال الجی
  • لوله های سیستم خنک کننده را به طور مرتب از نظر علائم خوردگی، فرسودگی یا ترک خوردگی بررسی کنید. اگر متوجه آسیب شدگی به لوله ها شدید، باید فورا آنها را تعویض کنید.یخچال الجی
  • مطمئن شوید که تمام اتصالات لوله ها محکم و عاری از نشتی هستند. در صورت نیاز از گیره یا نوار لوله کشی استفاده کنید.یخچال الجی
  • از ضربه خوردن به یخچال خودداری کنید؛ زیرا وارد شدن ضربه خوردن به یخچال می تواند به لوله ها و اتصالات آسیب برساند و منجر به نشتی گاز شود.یخچال الجی
   
   
   

  امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!