نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر

تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر اصفهان تعمیرات 100% در منزل شما و با قطعات اصلی یک ساعته انجام می شود.

فوری تعمیر با سابقه 22 ساله به طور تخصصی کلیه تعمیرات خود را انجام می دهد .

خدماتی که فوری تعمیر برای یخچال اسنوا انجام می دهد:

1 – نصب و تعمير انواع سايد باي سايد
2 – نصب و تعمير انواع يخچال فريزر
3 – نصب و تعمير انواع لباسشويي
4 – تعميرات تخصصي و خدمات مجاز مي باشد .
5 – شارژ گاز و تعويض موتور
6 – تعويض فن
7 – تعويض ترموستات و ……
8 – تعمير انواع لباسشويي
9 – تعمير انواع برد

تعمیرات 100% در منزل شما

ارورهای یخچال های اسنوا

ترفندهای نگهداری یخچال

از بین بردن برفک های یخچال

تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر.

تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر
تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر در منزل شما

 

دلایل خرابی یخچال را بشناسید :

برخی از مشکلات رایج در یخچال برای اکثر افراد به وجود می آید خوب است آنها را بشناسید تا از بروز آنها جلوگیری کنید و اگر برای یخچال شما اتفاق افتاد به خوبی با آنها مقابله کنید. این یک اقدام پیشگیرانه است که به شما امکان می دهد.

هنگام مشاهده هر یک از این مشکلات در یخچال احتیاط کنید که مهمترین آنها عبارتند از: یخچال کاملاً کار نمی کند یا خنک شدن متوقف می شود یا یخ در فریزر آب می شود یا برعکس.تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر 

لایه‌های یخ در فریزر تشکیل می‌شود، یا متوجه می‌شوید که غذا به سرعت فاسد می‌شود، یا صدای موتور را می‌شنوید، یا پشت یخچال داغ می‌شود، یا متوجه تشکیل یخ در داخل یخچال خود می‌شوید.

از جمله مهم ترین راه های جلوگیری از مشکلات و خرابی یخچال:

1. سیم پیچ خازن را تمیز و بررسی کنید

بسیار مهم است که کویل های کندانسور را همیشه تمیز نگه دارید تا مطمئن شوید که یخچال به خوبی کار می کند. از آنجایی که انباشته شدن کثیفی، گرد و غبار و مواد غذایی بر روی کویل های کندانسور باعث می شود موتور یخچال تلاش بیشتری را صرف کند و دوره خنک شدن طولانی تری داشته باشد و در نتیجه طول عمر آن را کاهش دهد.

به همین دلیل است که به احتمال زیاد باید حداقل هر 6 ماه یک بار کویل های کندانسور را تمیز کنید و اگر محل یخچال به شدت در معرض گرد و غبار و کثیفی است، ممکن است لازم باشد چندین بار آن را تمیز کنید. تا یخچال به خوبی کار کند.

بسته به نوع و مدل یخچال، می توانید کویل های تراکم را در قسمت پایین یا پشت یخچال پیدا کنید. مراحل تمیز کردن آن آسان و ساده است، ابتدا یخچال را از جای خود بیرون بکشید تا بتوانید به پشت آن برسید و سپس با استفاده از پیچ گوشتی درب پشت آن را باز کنید و از یک برس تمیز کننده خشک و نرم استفاده کنید. ، گرد و غبار و آلودگی های چسبیده روی کویل ها را پاک کنید.

تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر

موتور یخچال
موتور یخچال

2. دمای یخچال را به طور مناسب تنظیم کنید

دمای یخچال برای حفظ آن و برای اینکه موتور بیش از حد کار نکند باید به درستی تنظیم شود. در صورت افزایش دما و کاهش سرد شدن، احتمال خراب شدن مواد غذایی داخل آن وجود دارد و پایین آوردن آن نیز منجر به تشکیل لایه های یخ و خراب شدن طعم برخی از غذاها می شود.

در این مرحله نه تنها طول عمر یخچال را افزایش می دهد، بلکه باعث می شود یخچال کارآمدتر کار کند که این امر باعث کاهش هزینه های قبض ماهانه برق می شود. بنابراین، ترموستات را همیشه در حالت متوسط ​​قرار دهید، نه خیلی سرد.تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر

3. فن را تمیز کنید

به یاد داشته باشید که هنگام بررسی کویل های کندانسور همیشه فن کندانسور را تمیز کنید، آنها را در کنار کویل ها خواهید دید و معمولاً فن نیز در کنار موتور قرار دارد. می توانید به راحتی آن را با یک برس نرم یا جاروبرقی تمیز کنید. لازم به ذکر است که برخی از انواع یخچال ها فاقد فن هستند و شما به راحتی می توانید این موضوع را کشف کنید، زیرا آنها را حاوی کویل های کندانسور در پشت یخچال خواهید دید.تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر 

4. درب یخچال را تمیز کنید (قاب لاستیکی)

معمولاً یخچال بیشترین وسیله ای است که همه افراد خانواده در طول روز از آن استفاده می کنند و به همین دلیل باز و بسته کردن مکرر درب منجر به اختلاف دما می شود که منجر به فاسد شدن مواد غذایی داخل درب مانند تخم مرغ و شیر می شود.تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر

نکته مهم دیگر تجمع باقی مانده و مقداری کثیفی به مرور زمان بر روی این لاستیک یخچال است که به نوبه خود منجر به نشت هوای سرد از یخچال می شود و مشکل اینجاست! نشت هوای سرد باعث می شود موتور در حالت کار دائمی برای خنک کردن هوای داخل یخچال و در نتیجه خرابی بیشتر در موتور و افزایش قبض برق!

بنابراین این قاب را حداقل ماهی یک بار با استفاده از پارچه یا اسفنج با آب گرم و بدون استفاده از مواد شوینده تمیز کنید.

تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر

لاستیک درب یخچال

5. دریچه های فریزر را باز کنید

در قسمت بالایی یخچال (فریزر) سوراخ‌های کوچکی برای تهویه وجود دارد که برای اطمینان از ادامه‌ی صحیح فرآیند خنک‌سازی در هر دو قسمت یخچال ضروری است. بنابراین مهم است که آن روزنه ها را بدون پر کردن غذای زیاد باز نگه دارید. برای اطمینان از اینکه یخچال به بهترین شکل کار می کند، توصیه می شود فریزر را تنها تا 75 درصد ظرفیت آن پر کنید.

اکنون شما یک ایده جامع از دلایل خرابی یخچال و نحوه نگهداری آنها قبل از بروز هرگونه نقص دارید. کارشناسان همچنین توصیه می کنند برای تمیز کردن داخل و خارج یخچال حداقل هر سه ماه یک بار از سرکه استفاده کنید تا از رشد کپک جلوگیری شود.همچنین توصیه می شود فیلتر آب را در صورت کثیف بودن و فیلتر شدن زیاد هر 6 ماه یکبار تعویض کنید. 

علت خالی شدن گاز یخچال چیست؟

خالی شدن گاز یخچال به کاهش یا از بین رفتن کامل گاز مبرد در سیستم خنک کننده یخچال گفته می شود. گاز مبرد که به آن فریون نیز گفته می شود، ماده ای است که در داخل لوله های یخچال گردش می کند و با جذب گرما از داخل یخچال، آن را خنک نگه می دارد.

اگر گاز یخچال خالی شود، سیستم خنک کننده دیگر به درستی کار نمی کند و داخل یخچال گرم می شود. این مسئله می تواند منجر به فاسد شدن مواد غذایی، رشد باکتری و کپک، و سایر مشکلات شود.

دلایل مختلفی برای تمام شدن گاز یخچال وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها پرداخته ایم:

1. عمر بالای یخچال و فرسوده شدن لوله ها
 • با گذشت زمان، لوله های فلزی داخل یخچال می توانند پوسیده و فرسوده شوند. این مشکل به ویژه در یخچال های قدیمی تر که از لوله های مسی یا آلومینیومی استفاده می کنند، رایج تر است.
 • همچنین رطوبت و مواد شیمیایی موجود در هوا می تواند باعث خوردگی فلز شده و به مرور زمان باعث ایجاد سوراخ در لوله ها شود.
 • هنگامی که لوله ها پوسیده یا فرسوده شوند، می توانند نشتی ایجاد کنند و گاز مبرد از سیستم خنک کننده یخچال خارج شود.تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر 
تعمیرات در منزل
تعمیرات در منزل
2. وارد شدن ضربه به لوله های یخچال
 • اگر ضربه به اندازه کافی شدید باشد، می تواند باعث سوراخ شدن لوله های سیستم خنک کننده و خالی شدن آن از یخچال می شود.
 • همچنین وارد شدن ضربه می تواند باعث ترک خوردن لوله ها شود. ترک ها ممکن است در ابتدا قابل مشاهده نباشند، اما با گذشت زمان می توانند بزرگتر شده و منجر به نشتی گاز شوند.
 • در برخی مواقعضربه می تواند به طور مستقیم به کمپرسور که قلب سیستم خنک کننده است، آسیب برساند که منجر به نشت داخلی گاز و خالی شدن آن از یخچال خواهد شد.تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر .
3. نصب نادرست یخچال
 • در حین جابجایی و نصب نادرست یخچال، ممکن است لوله های سیستم خنک کننده خم، فشرده یا ساییده شوند. این آسیب ها باعث ایجاد سوراخ یا ترک در لوله ها و نشتی گاز می گردد.
 • همچنین لرزش و تکان های شدید یخچال در حین جابجایی و یا عدم تراز صحیح آن پس از نصب، می تواند به اتصالات لوله ها و شیرها فشار وارد کند و باعث نشت گاز شود.تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر 

سوالات مهم درباره نشتی گاز یخچال

نشتی گاز یخچال می‌ تواند یک مشکل جدی باشد که منجر به فاسد شدن مواد غذایی، افزایش مصرف برق و خطرات سلامتی شود. در این بخش برخی از سوالات مهم و پرتکراری که در زمینه نشتی گاز یخچال مطرح می شوند را خواهیم گفت :

گاز یخچال در کدام قسمت قرار دارد؟

اما در مرحله اول باید ببینیم گاز در کجای یخچال است تا در صورت نیاز به عیب یابی یخچال برای رفع مشکل گاز بتوانیم اقدام کنیم.

 • اگر تا به حال به پشت یخچال خود دقت کرده باشید، احتمالا متوجه یک لوله کشی شبکه ای فلزی میشوید.
 • این لوله ها از کندانسور، رادیاتور، یخساز، اواپراتور، کمپرسور و سایر نقاط یخچال عبور کرده اند و محل عبور گاز یخچال هستند.
 • کمپرسور قلب عملیاتی یخچال است که گاز را در مسیر این لوله ها به حرکت در می آورد.
 • گاز یخچال در جا یخی یخچال تمامی سرمای خود را به مواد داخل جا یخی می دهد و خود گرم می شود و توسط کمپرسور دوباره به سمت مبرد یا گاز فشرده خنک کننده برگشت داده می شود.تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر 
گاز یخچال چند سال کار میکند؟

به طور کلی گاز یخچال باید در تمام طول عمر دستگاه دوام بیاورد و نیازی به شارژ مجدد به صورت دوره‌ ای نداشته باشد. سیستم خنک کننده یخچال به گونه‌ ای طراحی شده است که یک سیستم بسته باشد و گاز مبرد درون آن به طور مداوم در گردش باشد و از آن خارج نشود.تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر 

اما فاکتورهای مختلفی می توانند بر عمر گاز یخچال و نشتی آن تاثیر بگذارند، از جمله:

 • یخچال هایی که با قطعات با کیفیت بالا ساخته شده اند، معمولا سیستم خنک کننده مقاوم تری دارند و گاز آنها دیرتر خالی می شود.
 • اگر از یخچال به درستی استفاده و نگهداری شود، طول عمر گاز آن افزایش پیدا می کند.
 • با گذشت زمان و استفاده مداوم، قطعات سیستم خنک کننده یخچال از جمله لوله ها، اتصالات و کمپرسور به تدریج فرسوده می شوند و احتمال نشتی گاز را افزایش می دهد.

با وجود اینکه گاز یخچال نیاز به شارژ دوره‌ای ندارد، توصیه می شود که به طور مرتب توسط یک تکنسین متخصص، از نظر نشتی و عملکرد صحیح بررسی شود.تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر 

صدای خالی شدن گاز یخچال چگونه است؟

صدای خالی شدن گاز یخچال می تواند به صورت های مختلفی باشد، اما به طور کلی صدایی شبیه به هیس یا سوت است. این صدا به دلیل خروج گاز مبرد از یک سوراخ یا ترک در لوله های سیستم خنک کننده ایجاد می شود. شدت و بلندی صدا می تواند بسته به اندازه نشتی و محل آن متفاوت باشد. در موارد جزئی، ممکن است فقط صدای ضعیف هیس هیس از یخچال به گوش برسد، در حالی که در موارد شدیدتر، ممکن است صدای سوت بلندی به همراه لرزش و تکان های یخچال ایجاد شود.تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر 

بوی گاز یخچال چگونه است؟

 • گاز بوی خیلی بدی دارد و همانند بوی گندیدن و یا فاسد شدن مواد غذایی است.
 • به همین دلیل برخی از افراد نشتی گاز یخچال خود را با بوی فساد غذا اشتباه می گیرند.
 • در هر صورت اگر به هر دلیل ماده ای در یخچال شما فاسد نشده است و چند روزی است که یخچال شما بوی خوبی ندارد باید به نشتی گاز یخچال شک کنید.تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر 

آیا گاز یخچال سمی یا خطرناک است؟

گاز یخچال، که به آن فریون نیز گفته می شود، ماده ای است که در سیستم خنک کننده یخچال ها و سایر لوازم برودتی استفاده می شود.تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر 

 • در یخچال های قدیمی از آمونیاک به عنوان گاز مبرد استفاده می شد که سمی و خطرناک بود و در صورت نشت می توانست باعث مسمومیت افراد شود.
 • گاز یخچال از نوع فریون R22 ,R134 و R600 معمولا  گرفته می شود که گازی بی رنگ است و از نظر استاندارد خطر سلامتی زیادی برای انسان ندارد.
 • البته نباید در معرض مستقیم استنشاق این گاز قرار بگیرید و در صورت استشمام این بو باید فورا درب و پنجره ها را باز کنید تا هوا تهویه شود.
 • با این حال، هنوز هم باید احتیاط کرد زیرا این گازها می توانند در صورت نشت در مقادیر زیاد خطرناک باشند.تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر 

آیا گاز یخچال قابل اشتعال است؟

 • گازهای مبرد قدیمی که در یخچال های قدیمی استفاده می شد، بسیار قابل اشتعال بود و در صورت نشت می توانست خطر انفجار را به همراه داشته باشد.
 • در یخچال‌های جدید از گازهای HFC و HCFC استفاده می‌ شود که قابلیت اشتعال کمتری دارند.تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر 

روش های جلوگیری از نشت گاز یخچال

برای اینکه بتوانید از بروز مشکل نشت گاز در یخچال خود پیشگیری نمایید، می توانید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • یخچال خود را به طور مرتب تمیز کنید؛ زیرا گرد و غبار و کثیفی می تواند باعث انسداد لوله های اواپراتور و کم شدن کارایی کمپرسور شود.
 • از یخچال خود به درستی استفاده کنید. درب یخچال را بیش از حد باز نگذارید و از قرار دادن غذاهای داغ داخل آن خودداری کنید.
 • یخچال خود را به طور مرتب توسط یک تکنسین متخصص سرویس کنید تا نشتی ها و سایر مشکلات احتمالی را که می تواند منجر به خالی شدن گاز یخچال شود، بررسی شود.
 • لوله های سیستم خنک کننده را به طور مرتب از نظر علائم خوردگی، فرسودگی یا ترک خوردگی بررسی کنید. اگر متوجه آسیب شدگی به لوله ها شدید، باید فورا آنها را تعویض کنید.
 • مطمئن شوید که تمام اتصالات لوله ها محکم و عاری از نشتی هستند. در صورت نیاز از گیره یا نوار لوله کشی استفاده کنید.
 • از ضربه خوردن به یخچال خودداری کنید؛ زیرا وارد شدن ضربه خوردن به یخچال می تواند به لوله ها و اتصالات آسیب برساند و منجر به نشتی گاز شود.تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر 

چگونه بفهمیم گاز یخچال تمام شده است؟

ابتدا به این مورد میپردازیم که از کجا متوجه شوید گاز دستگاه خالی یا به عبارتی تمام شده است. لازم به ذکر است که با باز ماندن درب یخچال یا به مرور زمان با پیر شدن دستگاه شما گاز یخچال تمام نمی شود. گاز یخچال تنها با نشتی خالی می گردد.

گاز یخچال، حتی با یک سوراخ خیلی ریز که با چشم هم قابل دیدن نیست، خارج میشود و به مرور زمان کاملا خالی میشود.تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر 

در ادامه به بررسی نشانه های تمام شدن گاز یخچال خواهیم پرداخت:

 • از عمده نشانه های خالی شدن گاز، گرم شدن و سرد نکردن یخچال می باشد.
 • اگر یخچال فریزر شما  یکسره کار کرده و اتومات نمی کند، یکی از دلایل آن نشتی در لوله های گاز می باشد.
 • در صورتی که موتور یکسره کار می کند، گاز یخچال شما در حال تمام شدن است یا به عبارتی نشتی دارد.
 • اگر لوله برگشت گرم شده باشد و صدای کمپرسور تغییر پیدا کند نشانه دهنده خالی شدن گاز یخچال است.
 • چنانچه فریزر سرما داشته باشد، اما یخچال برودت خود را از دست داده باشد، احتمالا نشتی گاز وجود دارد و کم کم فریزر هم سرمای خود را از دست می دهد.تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر 
نمایندگی تعمیر یخچال
نمایندگی تعمیر یخچال

اگر گاز یخچال خالی شود چه میشود؟

در صورتی که گاز یخچال خالی شود، دیگر نمی‌ تواند سرمای لازم برای خنک کردن مواد غذایی را تولید کند. در نتیجه دمای داخل یخچال به تدریج افزایش می‌ یابد و در نهایت مواد غذایی فاسد می‌ شوند.تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر. 

علاوه بر این، خالی شدن گاز یخچال می‌تواند مشکلات دیگری را نیز به وجود آورد، از جمله:

 • اگر گاز یخچال خالی شود، کمپرسور برای جبران کمبود سرما باید دائما کار کند. این مسئله باعث استهلاک بیشتر کمپرسور و افزایش مصرف برق یخچال می شود.
 • گاز یخچال برای تبادل گرما بین داخل و خارج یخچال ضروری است. اگر گاز یخچال خالی شود، این تبادل گرما به درستی انجام نمی‌ شود و ممکن است در لوله‌ های اواپراتور یخ ایجاد گردد.
 • گاز یخچال بی‌ بو است، اما اگر نشتی داشته باشد، ممکن است بوی نامطبوعی در داخل یخچال ایجاد شود.تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر 

نتیجه گیری :

در صورت هر گونه مشکل حتما با یک متخصص تماس بگیرید . تا خسارت بیشتری به یخچال خود وارد نکنید.

تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر 

تعمیر یخچال اسنوا شاهین شهر

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!