ارورهای یخچال هیمالیا

گاهی ممکن است برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، هنگام خرید لوازم خونه سراغ گزینه‌های اقتصادی‌تر می‌ریم، یخچال فریزر هیمالیا ازجمله برندهای داخلی است که نسبت به نمونه‌های خارجی قیمت خیلی بهتری دارد و قطعاً نیاز به نگهداری دقیق‌تری نیز دارد تا کار به خرابی دستگاه نکشد،

برای اینکه بتوانید از وسیله‌ی خودمان به‌خوبی مراقبت کنیم و به‌این‌ترتیب طول عمر آن را افزایش دهیم لازم است که به کد خطا و یا به عبارتی ارور های آن که گاها روی صفحه­ی نمایشگر یخچال نشان داده می‌شود، آشنا باشیم.ارورهای یخچال هیمالیا

ارور­­های یخچال هیمالیا بر اساس مدل‌های مختلف آن متفاوت است، هر کد معنای مخصوص به خود را دارد، یخچال شما از طریق این اعداد و حروف با شما صحبت می‌کنند، مشکلش را به شما میگویند و بهتر است برای جلوگیری از مشکلات بزرگ هر چه سریع‌تر اقدام به عیب‌یابی آن کنید.

البته که بعضی کدها مربوط به یک مشکل خاص نیستند و علل مختلفی می‌تواند باعث بروز این کد خطاها شود. هر کد می‌تواند بیانگر خرابی در چند قسمت شما باشد.ارورهای یخچال هیمالیا

تعمیرات یخچال در منزل

با قطعات اصلی

در ادامه مطلب به توضیح ارور­های یخچال هیمالیا خواهیم پرداخت، علت نمایش این کد خطاها و راه‌حل رفع این مشکلات را بر اساس مدل‌های مختلف یخچال فریزر هیمالیا برای شما توضیح خواهیم داد و به‌این‌ترتیب می‌توانید بدون نیاز به مهارت‌های فنی پیچیده، به حل مشکلات جزئی بپردازید و در صورت نیاز برای حل مشکلات جدی هرچه زودتر از تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید و از خرابی بیشتر جلوگیری کنید. با این کار می‌توانید جلوی به بار آمدن هزینه‌های سنگین بعدی را هم بگیرید.ارورهای یخچال هیمالیا

نمایندگی تعمیر یخچال هیمالیا در اصفهان
نمایندگی تعمیر یخچال هیمالیا در اصفهان

ارورهای یخچال هیمالیا مدل بتا

هیمالیا مدل بتا
هیمالیا مدل بتا
ارورعلت اروررفع ارور
F1  برای خرابی در سنسور اپراتور یخچال فریز هیمالیا به نمایش درمی‌آید.ابتدا باید اتصالات سنسور چک شود سپس باید مقاومت سنسور نیز بررسی شود، شاید سنسور شما نیاز به تعمیر و یا حتی تعویض داشته باشد. در برخی موارد حاد­تر برد دستگاه نیز ممکن است دچار مشکل شده باشد. این مشکل می‌تواند به قسمت تخلیه یخچال فریزر نیز مربوط باشد، در این دست ارور­ها که سنسور دستگاه درگیر است، درصورتی‌که درزمینه‌ی تعمیر حرفه‌ای یخچال فریزر هیمالیا تخصص ندارید، بهتر است دستگاه را از برق بکشید و با تعمیر­کار حرفه‌ای و یا نمایندگی مربوط برای تعمیر یخچالتان تماس بگیرید؛ زیرا ممکن است برد اصلی دستگاه نیز درگیر شود.
F2 خرابی در قسمت سنسور اواپریتور (تبخیرکننده) که نقش تنظیم دمای آب یخچال فریزر هیمالیا را دارد رخ می‌دهد. ممکن است این ارور به دلیل خرابی مدار برد کنترل یخچال نیز اتفاق بیافتد.
باید قسمت سنسور دستگاه توسط تکنسین بررسی شود و مقاومت آن توسط اهم‌متر اندازه‌گیری شود تا در صورت لزوم تعمیر و یا تعویض شود. برد اصلی نیز باید چک شود تا از سالم بودن آن مطمئن شد.
F4  خرابی سنسور کابین یخچال رخ می‌دهد. همچنین احتمال دارد سنسور اواپریتور (تبخیرکننده) اتصالی داشته باشد.
برد دستگاه و همچنین مقاومت سنسور یخچال فریزر هیمالیا بررسی شود و در صورت خرابی هرکدام تعمیر یا تعویض شود.ارورهای یخچال هیمالیا
E1 خرابی فن فریز با این ارور مواجه خواهید شد.
 باید اتصالات موتور بررسی شود، ازجمله اتصالات فن فریزر و مقاومت آن چک شود، اگر مشکل از فن باشد، باید تعویض و یا تعمیر شود، اما اگر فن مشکلی نداشت باید برد اصلی دستگاه بررسی شود.
E2  احتمالاً علت نمایان شدن این ارور مشکل در فن یخچال شماست. درصورتی‌که به‌موقع این مشکل را حل نکنید، امکان آسیب رسیدن به مدار یخچال نیز وجود دارد.
موتور و عملکرد آن باید بررسی شود، همچنین سوختگی و یا سالم بودن فن باید چک شود، مدار الکترونیکی یخچال هیمالیا نیز ممکن است دچار اختلال شده باشد و باید بررسی شود.
E3  مربوط به خرابی فن کندانسو یا سیستم تنظیم دمای یخچال فریزر ‌باشد.
 می‌بایست خرابی فن یخچال هیمالیا بررسی شود و در صورت نیاز تعویض یا تعمیر شود.ارورهای یخچال هیمالیا
E6  مشکل می‌تواند به دلیل گرمای زیاد و از گاز یخچال فریز هیمالیا باشد. همین‌طور یخ زدن دمپر نیز می‌تواند موجب بروز این ارور شود.
به غیر از بر بررسی دمپر و گاز یخچال هیمالیا بهتر است که میزان آبگیری یخچال فریزر نیز بررسی شود.ارورهای یخچال هیمالیا
H1 مشکل از هیتر یخچال فریزر هیمالیا است.
هیتر دستگاه و مقاومت آن باید بررسی شود و در صورت تشخصی تعمیر­کار مجرب تعمیر و یا تعویض گردد .ارورهای یخچال هیمالیا.
H2 مشکل در هیتر سینی آن است.
باید مشکل هیتر توسط تکنسین بررسی شود و در صورت نیاز تعویض یا تعمیر شود، اگر هیتر مشکلی نداشت، ممکن است برد اصلی دچار نقص فنی شده باشد.ارورهای یخچال هیمالیا
H3 علت: این ارور در یخچال فریزر هیمالیا نیز مربوط به هیتر اواپریتور است.
 مقدار مقاومت هیتر اواپریتور و مدار الکترونیکی یخچال هیمالیا باید چک شود، در صورت خرابی نیاز به تعمیر و یا تعویض هر یک از این قطعات خواهید داشت.

H4  این ارور مشکل در هیتر یخچال هیمالیا است.
در صورت تشخیص تکنسین باید هیتر سینی را تعویض یا تعمیر کنید.ارورهای یخچال هیمالیا
C1 از خطاهایی که ممکن که دردسرساز شود، همین کد خطاست که مربوط به خرابی در کمپرسور یخچال فریزر هیمالیا می‌باشد.
 اگر این ارور را در نمایشگر یخچال هیمالیا دیدید، سعی نکنید که خودتان وارد عمل شوید، سریعاً با نمایندگی و یا تعمیرکار یخچال تماس بگیرید.ارورهای یخچال هیمالیا
C2  دمای نامناسب یخچال است. احتمالاً دمای یخچال هیمالیا شما بیش‌ازحد بالا رفته است.
این مشکل علل مختلفی می‌تواند داشته باشد و تشخیص اینکه خرابی دقیقاً از کدام قسمت است، کار آسانی نیست، پس بهترین کار جدا کردن یخچال از برق و تماس گرفتن با تعمیرکار مجرب و مشورت با اوست.
L2  مشکل از سیستم روشنایی یخچال هیمالیا است.
لامپ‌های درون یخچال را تعویض کنید و اتصالات مربوط به روشنایی دستگاه را چک کنید.ارورهای یخچال هیمالیا

قبل از هر کاری با متخصصین مجرب تماس بگیرید.

ارور یخچال هیمالیا مدل کمبی ۵۳۰

ارورهای یخچال هیمالیا
ارورهای یخچال هیمالیا
ارورعلت ارو رفع ارور
F1 علت: علت ایجاد این ارور مشکل در کمپرسور فریزر می‌باشد، اگر کمپرسور ۲۰ دقیقه روشن و ۲۰ دقیقه خاموش شود و حالت ثابت نداشته باشد درنهایت این کد خطا ایجاد می‌شود.
سنسور یخچال هیمالیا باید بررسی شود و مقاومت آن با اهم‌متر سنجیده شود احتمالاً نیاز به تعمیر اساسی و یا تعویض قطعه خواهید داشت.
ارورهای یخچال هیمالیا
F2  خرابی در قسمت سنسور اواپریتور است.
 قطعی یا خرابی سنسور باید بررسی شود و مقاومت آن چک شود، همچنین ممکن است خرابی از قسمت برد اصلی یخچال فریزر هیمالیا باشد. خرابی‌های مربوط به سنسور یخچال را جدی بگیرید، سعی کنید در این دست موارد یخچال را از برق بکشید و از یک تعمیرکار حرفه­ای برای رفع این مشکل کمک بگیرید.
F3  به دلیل خرابی در سنسور دمای یخچال هیمالیا این ارور نمایش داده می‌شود. وقتی سنسور دما ۲۰ دقیقه روشن و ۲۰ دقیقه خاموش شود، این ارور رخ می‌دهد.
مقاومت سنسور یخچال هیمالیا باید توسط اهم‌متر بررسی و در صورت مشکل تعمیر و یا تعویض شود.
ارورهای یخچال هیمالیا
F4علت: این ارور به دلیل خرابی یا بروز مشکل در سنسور اواپریتور دستگاه به وجود می­آید.
سنسور یخچال، برد اصلی و تمامی اتصالات مربوط به آن در صورت بروز این مشکل باید بررسی شوند، هر یک از این موارد می‌تواند باعث به وجود آمدن این مشکل شود.
F5علت: به دلیل بالا رفتن دما در یخچال هیمالیا و کمبود سرما این مشکل ایجاد می‌شود.
 بالا رفتن دمای یخچال به دلایل بسیار مختلفی می‌تواند ایجاد شود، به همین دلیل باید رفع این مشکل را به یک تعمیرکار مجرب بسپارید.
F8خرابی در فن یخچال هیمالیا باعث به وجود آمدن این مشکل خواهد شد.
باید اتصالات فن دستگاه به‌طور کامل بررسی شود و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شود.ارورهای یخچال هیمالیا

ارور یخچال فریزر هیمالیا مدل رویال ۶۶۶

تعمیر یخچال هیمالیا بهارستان
تعمیر یخچال هیمالیا بهارستان در منزل شما
ارورعلت اروررفع ارور
E0  مشکل در سیستم یخ‌ساز یخچال هیمالیا است.
 باید سیم‌کشی‌های مربوط به سیستم یخ‌ساز سیستم بررسی شود، همچنین شاید مشکل از مدار الکترونیکی سیستم باشد.ارورهای یخچال هیمالیا
E3 خرابی در سیستم اواپریتور یخچال هیمالیا ایجاد شده .
 سنسور یخچال و همچنین مقاومت آن باید بررسی شود، البته امکان دارد که مشکل از برد یخچال نیز باشد. در بررسی این ارور توسط تعمیرکار حرفه‌ای بهتر است که المنت یخچال هیمالیا و همین‌طور ترموفیوز آن نیز چک شود، خرابی هر یک از این موارد می‌تواند باعث بروز این کد خطا شود.
E8مشکل در سنسور محیطی یخچال ایجاد می‌شود.
سنسور محیطی یخچال باید به‌طور کامل موردبررسی قرار گیرد، مقاومت یخچال فریزر هیمالیا هم توسط اهم‌متر چک شود، باید از خراب نبودن ترموفیوز و مدار برد الکترونیک یخچال نیز اطمینان حاصل کنید.
EEمشکل از سنسورهای یخچال است، خرابی سنسور یخ‌ساز ممکن است باعث بروز این کد خطا شود.
با تعویض سنسور می‌توانید این مشکل را برطرف کنید، البته این کار باید توسط تکنسین ماهر انجام شود، زیرا سنسور یخچال یکی از قطعات بسیار مهم آن محسوب می‌شود.

ارور یخچال فریزر هیمالیا مدل آاگ

تعمیر یخچال
تعمیر یخچال در منزل
ارورعلت ارور رفع ارور
F1 سنسور دمای داخل کابین کمپرسور فریزر دچار مشکل شود، با این کد خطا مواجه خواهید شد. در این حالت کمپرسور ۲۰ دقیقه روشن و ۲۰ دقیقه خاموش خواهد شد و حالت ثابت نخواهد داشت.
در صورت بروز این خطا یخچال را از برق بکشید و برای حل آن از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید؛ زیرا سنسور یخچال قطعه­ای بسیار حساس است و خراب شدن آن ممکن است به دیگر قسمت­های یخچال هم آسیب برساند.
F2 سنسور اواپریتور فریزر خراب است، یا با مشکل کار می‌کند و یا دارای قطعی شده است.
سنسور اواپریتور باید به‌طور کامل بررسی شود، همین‌طور برد اصلی دستگاه نیز باید بررسی شود، با تعویض قطعه این مشکل نیز بر­طرف خواهد شد.
F3اگر سیستم اواپریتور یخچال مشکل داشته باشد این ارور رخ می‌دهد.
باید سیستم اواپریتور تعویض و یا تعمیر شود. همچنین ممکن است برد الکترونیکی نیز دچار مشکل شده باشد و نیاز به تعمیر پیدا کند.
F4 مرتبط به سنسور یخچال و مشکل در سیم‌های ارتباطی آن رخ می‌دهد.
 در اکثر مواقع راه‌حل این مشکل تعویض سنسور و تعمیر سیم‌های ارتباطی آن است.ارورهای یخچال هیمالیا
F5به دلیل گرمای بیش‌ازحد یخچال و کمبود سرمای درون یخچال این کد خطا نمایش داده می‌شود.
 دلایل زیادی می‌تواند باعث به وجود آمدن این مشکل در یخچال فریزر هیمالیا شود، بهتر است که عیب‌یابی یخچال در این کد خطا را به تعمیرکار بسپارید.

سخن آخر :

دانستن معنی و مفهوم این ارور­ها می‌تواند کمک بزرگی به شما کند، این لیست مانند دفترچه راهنما یخچال فریزر هیمالیا کاربرد دارد. حال خودتان می‌توانید به رفع مشکلات کوچک یخچال فریزرتان بپردازید و با ارور های جدی‌تر آشنا شده تا آن‌ها را به تکنسین‌های حرفه‌ای تعمیر یخچال فریزر هیمالیا بسپارید.

برخی ارورها می‌تواند علل مختلفی داشته باشد و تنها به یک مشکل خاص مربوط نیست، فراموش نکنید که اگر در این زمینه تخصص کافی ندارید به‌هیچ‌عنوان خودتان اقدام به رفع مشکلات تخصصی دستگاهتان نکنید،

چراکه ممکن است آسیب جدی به یخچالتان وارد کنید و هزینه‌های زیادی برای شما به بار بیاید، سعی کنید همیشه قبل از هر اقدامی با یک فرد متخصص مشورت کنید و در صورت تشخیص او خودتان اقدام به تعمیر یخچال خود کنید.ارورهای یخچال هیمالیا

مهم نیست از چه برند یخچال فریزری استفاده میکنید کافیست از طریق دکمه زیر با کارشناسان ما در تماس باشید:

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!