نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان

نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان 2 100% در منزل شما و با قطعات اصلی و بدون تعطیلی انجام می شود .

فوری تعمیر دارای 22 سال سابقه کاری به صورت حرفه ای دارد . دارای متخصصین آموزش دیده است .

فوری تعمیر در سراسر اصفهان و حومه خدمات ارائه می دهد.نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان.

2

ارورهای یخچال اسنوا

ترفندهای نگهداری یخچال

راههای از بین بردن برفک های یخچال

خدمات فوری تعمیر :

1 – نصب و تعمير انواع سايد باي سايد
2 – نصب و تعمير انواع يخچال فريزر
3 – نصب و تعمير انواع لباسشويي
4 – تعميرات تخصصي و خدمات مجاز مي باشد .
5 – شارژ گاز و تعويض موتور
6 – تعويض فن
7 – تعويض ترموستات و ….
8 – تعمير انواع لباسشويي
9 – تعمير انواع برد…

نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان 2

تعمیرات 100% در منزل

کلیه تعمیرات 1ساعته انجام می شود .

تعمیر یخچال اسنوا

تعمیر یخچال اسنوا
تعمیر یخچال اسنوا در منزل شما

آموزش تعمیر یخچال در مقاله ای جامع برای نگهداری انواع یخچال و فریزر یاد بگیرید چرا که یخچال یکی از لوازم مهم است.

به همین دلیل در صورت بروز هر گونه خرابی بسیاری از افراد عادی برای تعمیر و نگهداری یخچال به مراکز تعمیر و نگهداری یخچال یا شماره های خدمات مشتریان عجله کنید،

در این مقاله به شما توضیح مفصلی در مورد یخچال های خانگی، خرابی های رایج و راه های نگهداری از یخچال در منزل ارائه می دهیم.نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان 2

رایج ترین خرابی های یخچال خانگی و راه های رفع آنها :

مشکل 1: نشت آب از یخچال

نشت آب از یخچال نشانه بدی است و یکی از رایج ترین خرابی های یخچال در بین مردم است، زیرا نشت آب از یخچال به یکی از دلایل زیر رخ می دهد:

1 – سوراخ تخلیه در دستگاه یخ زدایی مسدود شده است و در نتیجه گرفتگی شیلنگ تخلیه توسط ذرات ریز مواد غذایی ایجاد می شود که باعث تشکیل یخ در یخچال و در نتیجه نشت آب می شود.نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان 

با برداشتن یخ انباشته شده با ریختن آب داغ در یخچال و یا به صورت دستی با یک قطعه جامد یخ جمع شده را خارج کنید و سپس سوراخ تخلیه را تمیز کنید. به همین ترتیب یخچال باید از جای خود در آشپزخانه بیرون کشیده شود

و لوله تخلیه در قسمت پایین یخچال که دارای دریچه لاستیکی است قرار گیرد و سپس این دریچه را برداشته و با آب گرم و صابون تمیز کنید. و به جای خود بازگشت.نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان 2

2 – انسداد لوله تامین کننده آب به دلیل یخ یا هر روش دیگر، زیرا باعث از کار افتادن یخ ساز در یخچال می شود و باعث کاهش سرعت یا توقف آب از دستگاه پخش کننده می شود.

راه حل این است که یخچال  را از برق جدا کنید و دریچه اصلی آب را که در پایین قسمت پشتی قرار دارد قرار دهید.

و سپس به دنبال انسداد، ترک یا تجمع یخ در لوله ها باشید. در صورت شکستگی لوله باید فوراً آن را تعویض کرد، اما در صورت مشاهده گرفتگی در اثر تجمع برف، آن را به مدت دو ساعت از برق جدا کنید تا برف آب شود، انسداد آشکار را برطرف کنید.

سپس آن را مجدداً راه اندازی کنید.نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان 2

مشکل 2: تجمع یخ در فریزر

همچنین این یکی از خرابی های یخچال است که افراد را آزار می دهد، اگر قسمت بالای یخچال (فریزر) دچار انباشتگی شفاف و زیاد برف شد، دلیل اصلی آن باز گذاشتن یا محکم بسته نشدن درب فریزر است.

زیرا باعث تجمع برف در فریزر می شود. مراقب باشید درب را برای مدت طولانی باز نکنید و مطمئن شوید که درب محکم بسته شده باشد.اگر مشکلی در خود درب وجود دارد برای تعمیر درب با متخصص تعمیر و نگهداری تماس بگیرید.

تعمیرات 100% در منزل

مشکل 3: موتور یخچال به طور مکرر روشن می شود.

در شرایط عادی، موتور یخچال (کمپرسور) بسته به دما در فواصل زمانی کار می کند و هر چه موتور بیشتر کار کند، مصرف برق یخچال بیشتر است و کارکرد موتور در فواصل زمانی نزدیک نشان دهنده مشکلی است که ممکن است ناشی از آن باشد. :

 1. وجود یخچال در محیط پر گرد و غبار که باعث جمع شدن گرد و غبار روی کویل های کندانسور می شود که باید با جاروبرقی یا برس سفت کاملا تمیز شوند.

یخچال را روی خنک کننده بالا قرار دهید، جایی که توصیه می شود دمای یخچال بین 2 تا 5 درجه سانتیگراد باشد.

نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان 2

موتور یخچال
موتور یخچال

مشکل 4: درب یخچال محکم بسته نمی شود.

محکم نبستن درب یخچال ممکن است منجر به تعدادی خرابی یخچال شود، از جمله افزایش مصرف برق و پر شدن یخچال داخل یخچال با یخ، بنابراین از موارد زیر اطمینان حاصل کنید:

 1. غذاها را طوری داخل یخچال قرار دهید که در جای خود قرار گیرند و نزدیک در نباشند.

 2. موقعیت قفسه های داخلی و ظروف غذا، زیرا ممکن است در را مسدود کرده و از بسته شدن محکم آن جلوگیری کنند.

 3. موقعیت کاست لاستیکی داخلی یخچال، زیرا ممکن است از جای خود جابجا شده باشد.

 4. کاست لاستیکی داخلی درب یخچال را تمیز کنید، از یک تکه اسفنج مرطوب شده با آب گرم و صابون مایع استفاده کنید، قسمت انحنادار و پنهان در کاست را تمیز کنید.

در نهایت از بسته بودن لولای درب یخچال و عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید.نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان 2

نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان 2
نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان

علت خالی شدن گاز یخچال چیست؟

مسیر عبور گاز‌یخچال از درون شبکه ای از لوله ها می باشد که در پشت یخچال تعبیه شده اند. جنس مواد به کار رفته در این لوله ها اهمیت زیادی دارد

چرا که در صورتی که کیفیت لوله ها مرغوب نباشد امکان پوسیدگی سوراخ شدن آنها وجود دارد و در این صورت گاز از درون لوله ها خارج شده و هزینه زیادی را برای فرد به دنبال دارد.

بهترین جنس برای این لوله ها مس می باشد که از مقاومت بالایی در برابر ضربه برخوردار بوده و همچنین در برابر خوردگی و پوسیدگی نیز مقاوم می باشند.

اما برخی از شرکت ها از لوله های فولادی استفاده کرده که ممکن است پس از مدتی دچار پوسیدگی شوند و مشکلاتی را به بار آورند.

یکی از دلایل خالی شدن گاز‌یخچال ایجاد ضربه و یا پوسیدگی و سوراخ شدن در این لوله ها می باشد که بلافاصله امکان خروج گاز را فراهم می سازد.

همچنین اواپراتور دارای لوله هایی می باشد که این لوله ها نیز از حساسیت زیادی برخوردار بوده و ممکن است در صورت جا به جایی نادرست یخچال دچار مشکل شده و گاز از درون آنها خارج گردد.

بایستی در هنگام ساخت این لوله ها استانداردهای لازم به طور کامل و دقیق رعایت شود زیرا با کمی کم و زیاد شدن در قطر و اندازه لوله ها امکان خروج گاز از آنها وجود خواهد داشت.

به عنوان مثال در صورت طراحی ضخامت کمتر این لوله ها، گاز به لوله فشار زیادی وارد کرده و باعث سوراخ شدن و در نهایت خروج گاز از آن گردد.

به طور کلی جا به جا کردن یخچال و امکان آسیب دیدن لوله ها و کمپرسور آن و تعمیر یخچال فریزر توسط فرد ناشی و بی تجربه از دلایل خالی شدن گاز یخچال می باشند.

همچنین گاهی برای برفک زدایی از فریزر برخی افراد توسط چاقو این کار را انجام می دهند که در صورت بی توجهی امکان ضربه خوردن به لوله های مبرد وجود داشته و باعث تخلیه گاز‌یخچال می گردد.

نحوه تشخیص تخلیه گاز یخچال

علائم مختلفی وجود دارند که از طریق آنها می توان متوجه شد که گاز یخچال تخلیه شده است و باید به تعمیرکار مراجعه کرد. در صورتی که تخلیه گاز به تازگی صورت گرفته است

و در اثر ضربات مختلف به جایخی توسط چاقو رخ داده باشد در لحظه سوراخ شدن لوله های مبرد بوی بدی از یخچال خارج می شود که این بو در واقع بوی همان گاز فریون می باشد.

اما گاهی ممکن است تخلیه گاز به آهستگی انجام شده باشد که در این صورت ممکن است بوی تندی به مشام نرسد و تشخیص تخلیه گاز توسط خود فرد کاری دشوار می باشد.

ممکن است به طور ناگهانی متوجه تغییر صدای کمپرسور یخچال شوید که این می تواند علامتی از تخلیه گاز یخچال باشد.

همچنین در صورتی که گاز تخلیه شود و یخچال‌گازی نداشته بباشد دیگر امکان خنک کردن آن وجود نداشته و یخچال سرمایی نخواهد داشت.

البته نداشتن سرما صرفا به علت تخلیه گاز نمی باشد و دلایل مختلف دیگری نیز ممکن است برای آن وجود داشته باشد که توسط تعمیرکار قابل تشخیص خواهد بود.

اگر در ابتدایی اواپراتور یخچال متوجه ایجاد برفک شدید نیز می توان آن را علامتی برای تخلیه گاز یخچال دانست چرا که با نشت گاز، کمپرسور به صورت یکسره کار می کند و امکان برفک زدن اواپراتور وجود دارد.

نکته دیگری که ممکن است از روی آن متوجه خارج شدن گاز‌یخچال شوید این است که بدون افزایش مصرف برق، قبض شما بیشتر شده و این می تواند به علت کارکرد بیشتر یخچال شما باشد

که دلیل این افزایش کارکرد ممکن است خالی شدن و یا کم شدن گاز آن باشد که به مصرف بیشتر منجر می شود.نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان 2

نشت گاز از یخچال

گاهی می توان جهت اطمینان از این که گاز‌ از یخچال‌نشت می کند یا نه روش هایی را امتحان کرد تا نسبت به نشتی گاز اطمینان حاصل کرد.

می توان با دست زدن به لوله های پشت یخچال‌از‌تخلیه گاز مطمئن شد. در صورتی که گاز تخلیه نشده باشد، لوله ها گرم بوده و گاز درون آنها جریان دارد اما اگر متوجه شدید که لوله ها و همچنین کمپرسور یخچال سرد می باشد می توانید اطمینان حاصل کنید که گاز یخچال تخلیه شده است.

همچنین اگر یخچال را از برق خارج کنید در صورتی که گاز در یخچال‌وجود داشته باشد باید صدایی را از یخچال حس کنید اما اگر هیچ گونه صدایی وجود نداشت نشان دهنده این است که گاز تخلیه شده است.نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان 2

اگر مشکوک هستید که قسمتی از لوله ها دچار سوراخ شدگی و نشتی شده اند می توانید مقداری آب و محلول مایع ظرفشویی را درست کنید و با قرار دادن این محلول بر روی محلی که به آن مشکوک هستید

از نشتی گاز مطمئن شوید. در صورت مشاهده حباب می توان گفت که یخچال دچار نشتی گاز شده است.نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان 2

تعمیر یخچالی که دچار نشتی گاز شده است

باید بدانید که تعمیر یخچالی که دچار تخلیه گاز شده است کار هر کسی نبوده و نیازمند مراجعه به تعمیرکار می باشد.

با توجه به این که جا به جایی یخچال ممکن است باعث تخلیه بیشتر گاز و آسیب به یخچال گردد در صورتی که بتوان از تعمیرکاران در محل استفاده کرد، امکان به وجود آمدن این مشکلات وجود نخواهد داشت.نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان

2

گاز یخچال چیست و چه وظیفه ای دارد؟

در ابتدا نیاز است تا بدانیم که اصلا گاز یخچال چیست و وجود آن در یخچال باعث چه چیز می شود؟ دلیل اصلی خنک بودن یخچال، وجود گاز‌یخچال می باشد که توسط لوله های مختلف در یخچال جریان می یابد.

در یخچال های قدیمی تر از گاز CFC یا فریون به عنوان گاز یخچال استفاده می کردند که بعدها به علت ثابت شدن مضراتی که این نوع گاز برای لایه اوزون داشت جایگزین دیگری را برای آن پیدا کرده و از ترکیبات دیگری مانند R134، R600 و … استفاده نمودند.

با استفاده از این ترکیبات اثرات مخرب و زیست محیطی که وجود داشت و به لایه اوزون آسیب می رساند بسیار کاهش پیدا کرد. پس می توان گفت که گاز یخچال یک سیال مبرد می باشد که وظیفه آن خنک کردن فضای داخلی یخچال است.نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان

گاز یخچال
گاز یخچال

مکان گاز در یخچال کدام قسمت می باشد؟

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که گاز‌یخچال در کدام قسمت آن قرار گرفته است و چرا ما آن را به چشم مشاهده نمی کنیم.

در قسمت پشتی همه یخچال ها لوله هایی وجود دارد که از قسمت پایین تا بالای دستگاه وجود دارد.نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان

این لوله کشی به صورت اتفاقی انجام نگرفته است و از قطعات مختلف یخچال مانند اواپراتور کندانسور، کمپرسور، رادیاتور، یخ ساز و … عبور کرده است. کمپرسور با عملکرد خود گاز را به درون لوله ها فرستاده و آن را فشرده سازی می کند.

پس از این که گاز توسط لوله ها به قسمت جایخی یخچال رفت در آنجا به جایخی سرما داده و خود گرم می شود و به سمت مبرد جهت انجام مجدد عملیات بازمی گردد.نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان

نمایندگی تعمیر یخچال
نمایندگی تعمیر یخچال

عوامل موثر در سوختن و از کار افتادن موتور یخچال عبارت اند از :

 1. نوسانات برق
 2. گرفتگی مسیر لوله ( لوله مویی )
 3. از بین رفتن لایه محافظ سیم پیچ موتور
 4. قطع شدن و از کار افتادن اورلود
 5. وارد شدن بار اضافه به موتور

نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان

تعمیرات در منزل
تعمیرات در منزل

نوسانات برق دلیل سوختن موتور یا کمپرسور یخچال میشود

یکی از دلایل اصلی سوختن کمپرسور یخچال در ایران نوسانات برق میباشد ، در کشور ما نوسانات برق به شدت وجود دارد و همین موضوع باعث آسیب به دستگاه هایی مانند یخچال ، لباسشویی ، ماکروفر ، کولر گازی و سایر لوازم خانگی ما میشود .

نوسان برق به معنی تغییرات ولتاژ و آمپر میباشد ، نوسان برق 100% علت سوختن موتور یخچال و ساید بای ساید شما نیست ،

شاید بارها نوسان برق داشته باشید و اتفاقی برای شما نیافتد ، اما یکباره میتواند باعث قطع یا اتصال سیم پیچ هسته موتور یخچال شود .نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان

عدم گردش هوا از علل سوختن موتور یخچال میباشد

برای گردش هوا و خنک ماندن موتور یخچال باید از دیواره پشت یخچال و همچنین کف یخچال مسیری برای عبور هوا باشد ، در بسیاری از ساختمان ها در زمان طراحی کابینت برای ساید بای ساید یا یخچال فریزر از یک محفظه بسته برای قرارگیری یخچال یا فریزر استفاده میشود .

همین فضای بسته میتواند در نهایت یکی از علل سوختن موتور یخچال فریزر شما باشد ،نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان 2

زیرا در این حالت دمای موتور به اندازه کافی پایین نخواهد آمد و افزایش دما مانند یک کاتالیزور باعث از بین رفتن سیم پیچ و در نهایت اتصال آن میگردد .نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان

علائم سوختن موتور یخچال

زمانی که موتور یخچال میسوزد یکسری علائم خاص را میتوانید در یخچال یا فریزر خود مشاهده کنید .

علائم سوختن موتور یخچال به شرح زیر میباشد .

 1.  بالا رفتن تدریجی دمای یخچال و فریزر
 2. صدای غیر عادی و بلند در یخچال
 3. قطع شدن ناگهانی فیوز برق
 4. داغ شدن بیش از حد درپوش موتور
 5. صدای کلیک و تق تق از پشت یخچال

هرکدام از این موارد میتوانند یکی از علائم سوختن موتور یخچال ما باشند ، البته خرابی رله ها و یا از کار افتادن برد الکترونیکی نیز میتواند باعث پدیدار شدن این علائم شوند ، برای بررسی بیشتر نیاز به بازدید و کارشناسی میباشد .نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان

موتور یخچال
موتور یخچال

بالا رفتن تدریجی دمای یخچال از علائم سوختن موتور یخچال است

کار نکردن کمپرسور در طی 8 ساعت باعث بالا رفتن دمای یخچال فریزر و در نهایت از دست رفتن کامل سرمای یخچال فریزر یا ساید بای ساید میشود .

در این حالت برای چک کردن موتور کافیست پیچ های پشت در پوش موتور را باز کنید با گوش دادن به صدای موتور میتوانید بفهید آیا موتور یخچال کار میکند یا خیر ! نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان

صفحه نمایشگر یخچال
تعمیرات یخچال در منزل

صدای غیر عادی و تق تق از علائم و نشانه های سوختن موتور یخچال است

صدای برخورد دو تکه آهن ،  صدای تق تق ، صدای برخورد چکش به یخچال یکی دیگر از علائم سوختن موتور یخچال میباشد .

این مشکل زمانی رخ میدهد که در سیستم مکانیکی موتور یک مشکل جدی بوجود آمده باشد ، شاید در این حالت سرمای یخچال شما حفظ شده باشد اما به زودی کمپرسور از کار خواهد افتاد پس قبل از از کار افتادن کامل یخچال فریزر نسبت به تعمیر یخچال خود اقدام نمایید . نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان

قطع شدن فیوز برق ساختمان ( فیوز برق مربوط به یخچال )

در این حالت به علت بالا رفتن شدت جریان یا همان آمپر فیوز برای جلوگیری از آسیب های بیشتر به کمپرسور ناگهان قطع میشود .

برای تست موتور یخچال باید از دستگاه مولتی متر استفاده کرد، ممکن است در لحظه استارت موتور آمپر اضافی مصرف شود یا در زمان خاصی پس از استارت این اتفاق بیافتد . نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان

داغ شدن بیش از حد درپوش موتور از نشانه های سوختن کمپرسور یخچال است

بالا رفتن دمای یخچال برای مدتی در طی روز و دوباره سرد شدن آن میتواند از نشانه های اورلور ( گرم شدن بیش از اندازه موتور ) باشد ، موتور میتواند به علت خرابی فن یخچال یا از بین رفتن سیم پیچ ها بیش از اندازه گرم شود .نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان 2

در حالت اول با تعویض فن میتوان مشکل را برطرف کرد اما در حالت دوم برای تعمیر باید کمپرسور تعویض و یک موتور نو جایگزین شود .نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان

تعمیرات در منزل و محل کار شما بدون جا به جایی دستگاه انجام می شود..نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان 2

کندانسور یخچال ایستکول

وقتی کمپرسور شروع به کار میکند بعد از چند دقیقه گرم میشود که وظیفه کندانسور خنک کردن گاز خارج شده از کمپرسور میباشد . در نتیجه این کار دمای کمپرسور نیز کاهش میابد ( کندانسور نقش رادیاتور اتوموبیل را ایفا میکند  )نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا در بهارستان 2

کندانسور
تعمیر یخچال

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!